Ve Atlar, Nurullah Tolon Koşusu, Dr. Duygu Fatura’nın başarısı

Bu site’nin birçok bölümü kızımın yaptığı http://www.mahmuttolon.com

‘a taşınmaktadır.  Yeni yazıları burada makaleler bölümünde görebilirsiniz.

Altta 13.07.2012 deki yazım

Bugün babamın koşusu vardı İstanbul  Veliefendi’de.      3. Koşu idi:      H.Karataş’ın bindiği Kasnezan isimli 2 yaşındaki İngiliz tayı 1200 metreyi kum pistte 1.15 dakikada koşarak yaklaşık dört boy önce bitirdi. Heyecanlı bir yarıştı ve son 200 metrede atak yaptı Kasnezan. sahibi Mustafa Dinçal ve antrönörü E. Şengel’e ben de buradan tebriklerimi iletirim.  Kupayı Oğlum  Dr. Kaya Tolon verdi. Ağabeyim Bodrum’dan ben Urla’dan seyrettim. Becerebilirsem koşunun görüntülerini de buraya yüklerim.

Yeğenim Dr. Duygu Fatura Oluk’un İmpressing isimli 3 yaşındaki kısrağı da   saat 19.30 da koşulan 5. koşuyu güzel bir finiş ile kazandı.

Duygu geçen Pazar Stockholm de gece yarışında at bindi. Yarıştan sonra sabah erkenden İstanbul’a uçtu ve saat  5.50 da ülkeye geldi. Saat 6.30 da Veliefendi’de at sırtında idi. Tam bir atçı. Sadece aile için  değil ülkeye de gurur kaynağı. Allah ayağını düz bastırsın.

Duygu,  yeğenim Aslı Tolon, Kaya, karısı Ann Gogerty  İstanbul’da bereber kutlayacaklarmış bu akşam. Yarın da Kaya ve Ann motorsiklet ile Karadeniz turuna çıkacaklar.

13.7.2102

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s