Enaniyet – Vesayetçi Devlet- Rahat Muhalefet

Artık ayaklar iyice yerden kesildi mi? Bin küsur  kişi gözaltında,   bu AKP için inişin başlangıcı demek.

Muhalefet lideri her   gün Başbakan’a laf yetiştireceğine haftada bir anlamlı proje gündeme getirebilse oy toplayabilir. Bir örnek aşağıda.

Vesayet hakkında 2 yazı yazdım. Vesayetçi devlet örneklerine bir başkası ile devam edeyim.   Araç alış verişini noterlerin elinden alacağım demişti Özal,  öleli  20 yıl oldu hala noterde araç satışı  oluyor.   Neyi kontrol ediyorsun ey devlet noterden olunca? Gözaltında olanların kaçı Özalı yaşadı?  Kaçı bu saldırgan     üslubdan sıkıldı? Genç nüfus ne demek?

Noterde  vatandaş sadece biraz bekliyor ve para ödüyor.

Devlet karar verse araç alış verişinde   e-devlete bir  eposta atın     ve imzanızı bir şahit ile atın  alan da sigortayı ayni gün veya      trafiğe çıkmadan  yaptırmak ile yükümlü olsun, olsun bitsin.

ABD  de ruhsatın üzerine şahitsiz düz bir imza araç sizin   oluveriyor. Onlarca yıldır bu böyle.  Bizde neden hala noter?

Bırakın o alım satım kırtasiyesini aracı aldınız OGS yi o araçtan     bu araca almak için bir de bankaya git. Neden yahu?   OGS de   aracın plakası yazsa ne olur yazmasa ne olur.

Otoyoldan, köprüden hangi aracın geçtiğini  tespit  etmek kolay. OGS HGS neden hala bir araca  bağlı?   İnsanlar ceplerinde taşısınlar cama tutabilsinler, veya yapıştırsınlar. İsteyen cebinde taşısın kendi HGS OGS sine isteyen bir araca yapıştırsın.        Plakaya  yazmak neden?  Vatandaşın iki aracı varsa ondan ona    OGS HGS geçirmek  neden suç olsun? Amaç köprüde para   toplamak mı vatandaşa eziyet mi?

Eğer bip yapmıyorsa geçerken ey devlet  sen plakaya kes cezanı olsun bitsin.  Ey sürücü bip yapmazsa plaka numaranla 2 iş günü içinde  geçtiğin köprünün yolun kod numarasına normal veya az  fazlalı  ücreti yatır denilsin.  Gerisini kontrol etmek kolay.  Neden  hala araç numarasına kayıtlı OGS-HGS?

Gerisini  bilgisayarlar zaten kontrol edebilir.

Zaten sen, ey devlet her istediğinin kulunu  cep telefonundan kontrol edemiyor musun gerekince? Aracın resmini her köprü geçişinde çekemiyor musun?

Ne diye kırtasiye?

CHP lideri ve   tanışım Kılıçdaroğlu’na tüyo falan veriyor değilim. Erdoğan ile tanışmadık. Ama Erdoğan politik olarak  bana  daha yakın.  Çok da başarılı bir başbakan, anlamlı hizmetleri oldu.

Sadece 11 yıldır  TV de fazlaca bu orta karar bakanları ve kendini görmekten artık biraz sıkıldık mı sanki. Yurtdışında olunca hergün TV de Erdoğan’ı görmemek tatil gibi geliyor. OGS HGS yi gündemde tutun; halka hizmet edin Sn. Muhalefet liderleri.  Enaniyet’ten bahsedin. Kibir ve egonun çiçek açışından.   Sanal  vitamin, çapulcular diyecek kadar bihaber demeçler veren,  komik

durumlara düşen hergün TV de olan liderden   ama haftada bir kez bahsedin.  Ötaneziyi gündemde tutun. 3 çocuk inadının

demografik bir  saçmalık olduğunu izah edin falan. Laf dalaşına girmeyin, Bu HGS OGS beceriksizliğinden Ulaştırma bakanını

bile sallayamadınız yahu. Sizlerden de sıkıldık artık.

1 thought on “Enaniyet – Vesayetçi Devlet- Rahat Muhalefet”

 1. önce Ahmet Altan sonra Cengiz Candar başladı eleştirmeye..

  Ali Bayramoğlu ile Murat Belge’de limoni oldular RTE’ye..(biri Yeni Şafakta, diğeri Taraf’ta kalem sallıyorlar)

  biraz çeki düzen verseler kendilerine tonlarca biber gazı yerine..

  “ben neymişim be” diye düşünmekten vazgeçse yandaşları bu kadar gaza getirmeseler kendisini..

  ayakları yere bassa biraz, “ötekileştirmekten” vazgeçse milletin yarısı, herkesi kucaklasa..

  titreyip biraz kendine gelse…

  fena mı olur??

  hem kendisi hem millet kazanır..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *