Liderler ve Kongreler

 

 

Gözümüzde büyütüyoruz hep liderleri anlaşılan. Örneğin MHP başındaki zat kendisini yere atsa bile muhtemelen ıska geçer!

 

Bu kadar saygı gösteriyorlar hala. Cumhurbaşkanımız ise belki de kısa boylu Başbakanından huylandı. AKP çok sağlıklı bir ilke ile yola çıktı : 3 dönem kuralı. Bilin bakalım kim bu kuralın dışında? Doğal geliyor bize çünkü ses çıkartmamaya programlayan bir eğitim sistemimiz var.

 

Bu hafta inşallah yeni başbakanımız ile tanışacağız.

 

Kendimize soralım: Kim otoriterdir?   Yanıt basit: kendi özgüveni az, hırsı ise çok olan.

 

Kim güler yüzlü ve kendisi ile barışıktır? Kendisi için birşeyler istemeyen ve özgüveni yerinde olan.

 

Bu doğrular liderler için geçerli değil mi kardeşler?

Bahçeli neden bu denli küçük hesaplar ile AKP ye yanaşmak  dahil her yolu deniyor?

 

Gene zor değil, korkarım basitçe koltuk sevdasından. O koltuk olmasa kim takar Devlet Beyi Allah rızası için. Trajikomik bir emekli olmaz mı aniden?

Nasıl mı insan kendini bu durumlara düşürebilir?   Bir sürü neden var, hırs bir tanesi, korku bir diğeri, olayları somut okuyamamak, büyüklük sanrısı falan ise akla gelebilen başka nedenler.

 

Savunma veya saldırı mekanizmalarında hep asık yüzler, nükteden ar bakışlar, hamaset dolu nutuklar; hep ayni hep ayni şeyler. Sıkılmıyor muyuz yavaştan artık?

 

Kralları yavaştan hepimiz çıplak mı görüyoruz acaba? Durum makam arabaları, korumalar kıyak emeklilik ve güç düşkünlüğü mü acep? Ha şunu bileydin!

 

Bizimkiler öyle de batıdakiler farklı mı Allah rızası için? Donald Trump denilen erkek güzeli türümüzün necip bir temsilcisi değil mi? Aslanım benim ,  biz seçmenlerde  böyle ense oldukça daha çok böyle liderler çıkar. Allah hiç birini başımızdan eksik etmesin.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *