18 yaş? 21 yaş? 30 yaş! Batı dinlerinin ahlaken iflası! Evrim!

 

 

 

Öğrencilerin iki kişi ayni odada yatması yasaklanmış. Bir apartman dairesi kiralasalar bile! Şaşırmışlar! Ya 18 yaşındadır, istediği yerde yatar ya da değildir.

 

Popülizm ve doğa bilimlerinin dengesini bulmak gerek. 18 yaşında seçmek tamam. Seçilmek? Bir hekim olarak bence erken. 30 olarak uzlaşmayı öneririm. 18 yaşında askere gidebiliyorsa elbet seçecek. Kişiden kişiye ve özgeçmişe göre değişir de, hukuken 21 yaşına kadar tam erişkin kabul edilip  cezai ehliyeti olmasında sakınca görürüm. Bu düşünceleri daha da uzatmak istemiyorum. Düşünülüp uzunca konuşulmalı.

 

Ama 18 veya 21 yaşındaki bir daire kiralayanın kaç kişi ayni odada yatacağına karışamazsınız. Karışmak isterseniz de komik olursunuz. Güç sarhoşluğu içinde karışabileceğinizi bir an için sansanız da!

 

Ağrı’da Kuran kursunda 9 yaşında bir din adamı tarafından cinsel tacize maruz kalan çocuk gönlümde bardağı taşıran son damla oldu. Artık Boston Globe gazetesinin 2002 de ortaya çıkardığı skandal olsun İrlanda olsun Regensburg’daki koro çocuklarına yılarca yapılan sistematik taciz olsun,  batı dinlerine çocuklarımızı kayıtsız şartsız teslim zamanımızın geçtiğini düşünüyorum.

 

 

Abuk cübbeler giyen yaratıklar mehdiler hakkında ahkam kesiyorlar, deve sidiği içilmesini tartışıyorlar, hatta doğanın anayasası olan evrimin yasaklanmasını bile sağlayabiliyorlar. Bilimi temsil etmesi beklenen rütbeli memur bilim insanlarının da çoğunlukla susmaları apayrı bir acıklı öykü tabii. Bu mahalle baskısı halinde evrim hakkında yayın yapamamaya doğru giden bir baskı. Yaparsan “Doçent” “Dekan””Rektör” ney olmazsın vs. silsilesi ile!

 

 

Batı dinlerinin yani Musevilik, Hristiyanlık ve Müslümanlığın din kisvesi altında devlet idaresinde güç ile olan ilişkilerinin tamamen kesilmesi gereği giderek daha net olarak ortaya çıkıyor çağımızda.

Değerli okurlarıma torun torba ziyareti dolayısı ile bir süre \”konserve yayın\” yapacağım.  Yani eski yazılarımı yükleyeceğim.  Anlayışla karşılanacağını umarım.  Güzel bir yaz dileklerimle.

 

 

4 thoughts on “18 yaş? 21 yaş? 30 yaş! Batı dinlerinin ahlaken iflası! Evrim!”

 1. Yazının, benim açımdan, vuruş noktası (punch line):
  “Bilimi temsil etmesi beklenen rütbeli memur bilim insanlarının da çoğunlukla susmaları apayrı bir acıklı öykü tabii. Bu mahalle baskısı halinde evrim hakkında yayın yapamamaya doğru giden bir baskı. Yaparsan “Doçent” “Dekan””Rektör” ney olmazsın vs. silsilesi ile!’

  1. ben de sana bunu soracaktım: “Öğrencilerin iki kişi ayni odada yatması yasaklanmış. ” yani bu iki kişi xikişir diye mi bu kuralı getiriyorlar? onlara ne? aynı odada olmayan iki kişi xikişemezmiymiş? cinsiyetleri de herhalde aynı bu iki kişinin çünkü zaten kızlı erkekli kalmak yok aynı mekanda. o halde bu adamların aklıonda hep homoseksüellik var. bir psikolok tıp dr u olarak sen bunları benden daha iyi tahlil edersin. benden pes vallahi. nasıl bir ülkeye doğru gidiyoru biz..

   2017-07-24 17:23 GMT+03:00 Mahmut Tolon :

   ysarigedik commented: “Benim icin punch line torun torba oldu. :))” >

 2. Din admlarının bu dinlerde iğdiş edilmesi konusunda kanun çıkartılsın. Eğitim böylece güvenli olur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *