Ayasofya – Mayasofya ve Faiz lobisi

 

 

Bu sabah bir yürüyüş yaptım. Zihnim açıldı mı emin değilimUnknown.jpeg Ayasofya’yı düşündüm.Veri yağdı. Mahkeme tarihe karar verebilir mi? Anlaşılan verebiliyor. Ayasofya müze olarak mı ülkeye faydalı? Cami olarak mı?

Cumhurbaşkanı daha önce “Yanıbaşında Sultanahmet var, orayı doldurun önce” dememiş miydi?

 

En parlak fikir bir komşumdan çıktı!  Bravo!  “Döviz sıkıntımız var. Yakında TL fırlayacak. Eh şimdiden altlık olarak bu karar alındı” deyiverdi.

 

“Ne alakası var?”  diye sordum.

 

“Eh anlamıyorsan ben ne yapayım? “ dedi.

Üsteleyince fısıldadı. “Döviz ve faiz lobisini kışkırtıyor.  Ön alıyorlar!  Bu şekilde TL fırlayınca milliyetçi duygular kabaracak ve insanlar yönetime değil faiz ve döviz lobisine kızacaklar!” dedi.

 

 

Hala tam anladım mı bilemiyorum.

 

Aklıma bir TV haberi  kareleri  geldi. Doğru hatırlıyorsam 90 lı yıllardan. Sakallı bir milletvekili yurtdışına kaçmıştı.  TV den  “bu bir komple bu bir komple!” Diyordu. Acaba bu Ayasofya hikayesi de benim anlayamayacağım dahiyane politik bir manevra mı? Bilemedim.

 

 

 

 

One thought on “Ayasofya – Mayasofya ve Faiz lobisi

  1. Komşum aradı. “O bahsettiğin eski Rize milletvekili Şevki Yılmaz” dedi. “Bak Ayasofya konusunda neler demiş internetten!” “Ayrıca bu yaklaşımın yani şu an döviz lobisine karşı Ayasofya’yı ibadete açmanın komplo falan ile ilgisi yok. Dahiyane bir politik satranç hamlesi!” dedi.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s