Açık spor bir araba, rengi yeşil 4/17/2007

\"image002\"

Oturdum geçen hafta eşe dosta bir mektup yazdım ve bir yeniliği haber verdim:

“Ey ahali duyduk duymadık demeyin, bahar geldi kitap bitti, kendime ödül olarak bir cam yeşili mi derler üstü açık bir araba aldım ohhhhhhhhhh  yok hava kirlenmesiymiş,  global ısınmaymış falan filan, dert babası mıyım yaw 🙂  evet son aylarda küresel ısınma hakkında yazdım…

.. ammmaaa beşer şaşar ve ben de sonunda bir çocukluk hayalimi gerçekleştirdim ve aldım anasını satiym.. (arabam müthiş! görenler çok etkilendiler walla….. yaaaa iste böyle;  bakın bakalım fiyaka nasıl yapılırmış:) konunun uzmanı olanlar görünce hemen arabanın beygir gücünü falan da, hatta markasını bile anlarlar…. ister sevinin ister çatlayın ben çok mutluyum bu ödülü kendime verdiğim için! Umarım sizler de baharın tadını çıkartıyorsunuzdur..

Haaa 5 mayıs cumartesi  İstanbulda Kadıköy Belediye binasında bir konferans vereceğim;  Insanlar ve Kültürler ve Darwin konulu  gelebilirseniz sevinirim .. yok, yok  uçakla gideceğim okadar yol arabayla bu yaşta ağır gelir.”

Genelde güle güle eskit, yakışır! Mercedes mi,Porshe mi? Alfa romeo mu, 2CV mı? diye cevap aldım. Biri at arabası mı diye sordu,  birkaç  dost  herhalde “bu adam üşütmüş” dediler ki cevap bile yazmadılar.

,Bir arkadaşım : “araba iyi de sağ ön koltukta kim oturuyor?”  dedi.

Halbuki ben oldum olası çok beygir gücü olan bir arabanın nasıl olup ta “sipor arabası” olduğunu, hele insan yarışmıyorsa anlamakta güçlük çektim. Eğer rally falan yaparsanız (ki gençliğimde meraksız değildim bu tür işlere) bayağı bir kalori sarfedersiniz. Ama çok çevre dostu değiller.,

Açık arabamla çok mutluyum sabah kalkar kalkmaz kontrol ediyorum, bazen 1 metre daha sağa bazen sola park ediyorum. Acaba bir standart koyup bayrak ta assam mı diye tereddütteyim ama MT001 diye bir plaka alacağım galiba! “Nazar etme! Çalış senin de olur!”diye  yazdıracağım yanına.

Çok yakın arkadaşların da kullanmasına izin veriyorum. Neyse benim aldığım açık spor arabanın resmi  biraz aşağıda; arkada da çimi bozup daha az su ihtiyacı olduğu için ektiğimiz lavantalar. Nekadar kullanırsam, okadar spor yapıyorum;  yani gerçek bir spor arabası : yeşil ve de üstü açık .. Nasıl derler ? “Avrupada yalan var bizde yalan yok abicim” :  yeni arabamla olan mutluluğu sizlerle de paylaşmak istedim. Evet arkadaşlar, ben bu küresel ısınma konusunda ciddiyim ve her 10 yaşından büyük dünya vatandaşının bir eğitmenle en az 2 kez Al Gore un “işimize gelmeyen bir gerçek” filmini görmesi gerektiğine inanıyorum! ”(Uygunsuz gerçek) diye tercüme etmişler, ülkemizde de her yerde var artık bu film. Ve genelde mağkam arabası bağımlı,  rüküş politikacılarımız ve “mülki ekran” bunu iyice kavrayana kadar da  bu konuyu  tekrar tekrar anlatmak gerektiğine!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *