Türk Tabipler Birliği Basın Duyurusu

Duyurudan yeni haberim oldu.  Politik olarak daha ziyade  sağ kesimden ve Tapibler odalarını zaman zaman kritize den  bir hekim olarak  duyuruyu iki kişi daha fazla okur umuduyla aynen buraya naklediyorum.

Ben de son bir yıldır ama son aylarda artan bir şekilde  yaşlanan bir hekim olarak, Başbakan\’ın haleti ruhiyesinden tedirginim, görevini layikiyle yerine getirecek bir durumda olduğunu düşünmüyorum.

Altta web site adresini verdiğim duyurudan dolayı da meslektaşlarımı ayrıca kutluyorum:

BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN DUYGU DURUMUNDAN

ENDİŞE DUYUYORUZ!

“Gezi olaylarını faiz lobisi çıkardı.”

“Dolmabahçe Camii’nde içki içtiler.”

“Benim başörtülü bacılarıma saldırdılar.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Direnişi’nden bu yana kullandığı ayrıştırıcı, ötekileştirici, kutuplaştırıcı dili hekimler olarak kaygıyla izliyoruz.

Dün Gaziantep Mitingi’nde Berkin Elvan’la ilgili söylediklerini dinlediğimizde ise dehşete kapıldık.

Normal/de hiç kimse çocuklarını kaybetmiş iki aileyi karşı karşıya getirmeye çalışmaz.

Normal/de hiç kimse ekmek almaya giderken polis tarafından başından vurulan, 269 gün ölümle pençeleştikten sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki bir çocuğu terörist ilan etmez.

Normal/de hiç kimse oyun çağında öldürülen bir çocuğun mezarına konan oyuncak misketleri “demir bilye” olarak çarpıtmaz.

Normal/de hiç kimse daha iki gün önce evlâdını toprağa vermiş bir anneyi miting meydanında yuhalatmaz.

Bizler hekimiz.

İnsanın bin bir ruh halini, bin bir duygu durumunu biliriz.

Başbakan Erdoğan’ın duygu durumundan endişe duyuyoruz.

Fevkâlâde endişe duyuyoruz.

Kendisi, çevresi, ülkemiz adına endişe duyuyoruz.

Endişemizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ

MERKEZ KONSEYİ

http://www.ttb.org.tr/index.php/liste/Haberler/Basin-Aciklamalari/

4 thoughts on “Türk Tabipler Birliği Basın Duyurusu”

  1. Geçmiş Pazar gününün ve bugünün Aydınlık gazetelerinde Mustafa Mutlunun yazılarına erişebilirsen hem biraz eğlenir,hem de bir psikiyatr gözünden tam teşhisi bulursun,sevgiler.

  2. Bunca yapılmış ve yapılmakta olan somut eserler, hizmetler ortada dururken, onları görmemek, görmemezlikten gelmek ve eserlerin yapıcısını karalamakla uğraşmak, kesinlikle sosyal psikolojik klinik bir vakıadır…

  3. Ey TTB Merkez Konseyi, Ülkemizi son 12-13 yıl içinde baştan başa imar eden ve haydutlardan kurtaran, halkı zenginleştiren bir başbakana karşı yaptığın, menfaatlarını korumaya dönük,  uyarıyı kamuoyu değil marjinal azınlık dinler.Siz ve size benzerler şunu artık kafanı- zın içine yerleştirin;bundan böyle bu ülke halkının çoğunluğu ne isterse ülkemizde  o olacak.Bunu kabullenemiyorsan,o zaman ben de sizlerin RUH HALİ konusunda olağan üstü endişe duyacağım…C.S.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *