Kralın Hakkı Krala

Vah, vah, vah,çok üzüldüm muhtemelen bu gece uyku tutmaz.

Gül’ün basın danışmanı bir kitap yazmış, Gül kırılmışmış. Kimse kusura bakmasın uğraşamam. Alıp okuyamam da, basında zaten istesem istemesem özeti sunuluyor. Hisleri  doğrusu umurumda değil. Farklı düşündüğü yerlere gelince, örneğin Gezi konusunda Sn. Gül acep o zaman Uganda mı Uruguay’da mı Cumhurbaşkanı idi?

Tamam artık hem kendisinin hem halefinin güce veda etme vakitleri geldi ve geçti ve gitmek istemiyorlar. Makamlar tatlı , güç tatlı. Gene de  AKP de oyların % 5-15 daha eksilmesi demek olur Gül bu kitabın arkasını getirirse.

Şimdiki Cumhurbaşkanı hakkında, daha ziyade başbakan iken yeter yazdım. Gül hakkında da menfi bir şeyler yazmak istemem. Yaşı, Vücut yapısı ve merakları nedeniyle İyi bir basketçi veya güreşçi herhalde olamaz der isem de kötü bir şey söylemiş olamam. Eh o zaman birinci adam da olacak vasfı olmadığını herhalde kendisi de kabul eder.

Cumhurbaşkanı parti liderleri ile görüşmek istemiş ve gerek CHP gerek MHP Başkanları gereken cevabı vermişler. Kim bu saatten sonra Cumhurbaşkanının safiyetine inanabiliyorsa lütfen inansın. Bence şu anki politikadaki aktörlerin hepsi miadı dolmuş ve geri çekilmesini bilmeyen yaşlanmış aktörler. Seçim ile zaman içinde kendileri de görecekler. Tribünlere oynasınlar varsınlar. Eğitim sorunları onlar beyanat verirken kendiliklerinden çözülmüyorlar. Zaten karar vermekte zorlanan bürokrasi daha iyi işlemiyor. Sevindirici bir şey, devlet nisbeten biraz daha küçüldü, insanlar da onların dediklerini ve yaptıklarını eskisi kadar umursamıyor.

Her nedense ilgisi var mı yok mu bilemedim ama tarım işinde epeyce kullanılan bir tabir aklıma geldi. Köyde bir adam hakkında “o adamda iş götü yok” denilirse herkes ne denildiğini anlar. Kısa zamanda ortaya çıkar zaten, kimde ne olduğu, kimin iş yapabildiği kimin “lafçı” olduğu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s