Yeter Ya’hu! Midilli\’ye Ödül?

 

 

Adam gibi (veya Kadın gibi) “gasteci” de kalmadı mı TV lerde? Efendim Midilli’ye Nobel barış ödülü verilecekmiş!

 

En azından namzet olmuşlar. Yuh olsun. Milyonlarla mülteciyi alan Türkiye ve Ürdün salak gibi hizmet verirken 10 bin , olmadı seksen bin mülteci haydin bilemedin 120 bin mülteci ve kendi kendini övme seansları batıda. Örneğin Kanada törenlerle – yakışıklı genç Başbakanları elinde çiçek vs. Tv etkin bir şekilde mültecileri karşılıyor. Aman Tanrım ne kadar insancıl ve iyi niyetli şu batı diyorsun.   Bir hafta sonra bisikletli maskeli bir adam mültecilere biber gazı sıkıyor.

 

Danimarka’da , Fransa’da olanlar belli, haberciden çelme mi istersin, ziynet eşyalarına el koyma mı yoksa sınırda ateş açılmalı diyen politikacı mı?
Ondan sonra da Susan Sarondon ile iyi kalpli bir nine ve de bir balıkçı ve nobel ödülü ha? Ki Susan Hanımı artist olarak beğenirim, ama yeter.

Alternatif teklif:  ödül Türkiye ve Ürdün Halklarına verilmeli!

Yuh olsun bizim TV cilere güzel güzel tercüme et yayınla. İki laf sokuşturacak insan yok batının ayol insancıllığını ve kendi kendini övmesine alet oluyorsun hemşerim. Yeter yahu iyi Midilli kötü geçiş ülkesi Ege yöresi mi? Hem de can yeleği şişme bot satarak zengin olan kötü Türkler mi?

\”Batı\’nın\” ikiyüzlü yaklaşımını son göçmen krizi göstermedi mi?  Kalkınma yardımı yapıyorum de ve paranın çoğunu \”kalkınma uzmanı diye kendi halkına dağıt.  Yeter! En fazla atmosferi kirleten sen, ödülü kendi kendine veren gene sen!

***

\"\"

Umur Daybelge bir eposta yazmış konu : Bir dost uyarıyor

 

Üstteki resim ve bir cümle: Tekir kardeşim, gel şu pozitivizm illetinden vazgeç!

 

Bütün gün gülümsememe yol açtı. Zaten o gün bir elektrik faturası yüzünden o binadan o binaya 7000 adım attım ve günlük on bin adım kotamı doldurdum.  Elektrik faturasında bir nebze positivism yoktu. Bu resim gelmeseydi hepten hidayete erecektim. Belki günlük bürokrasi işlerinde başkalarında da yardımcı olur yukardaki resim ve yorum.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *