Felakette Tavır Farkı

 

 

 

Nis şehrinde kamyon seksen kişiyi eziyor.   Hayret! Hollande aniden oraya uçmuyor. Paris’ten demeç veriyor. Neden? Yol boyunca heyeti ile gezse hem delillere, ipuçlarına zarar verecek, hem de konu ile uğraşan uzmanları rahatsız edecek.Sonra tabii  olay açıklığa kavuşunca, o da Nis\’e gidiyor, yaralıları ziyaret ediyor.

Bu konuyu kaç kez yazdım, basının da bu konuya odaklanması gerek,  yerli politikacıların bu kötü  ve zarar verici alışkanlıktan kurtulmaları için.

 

Batı\’da ön planda olup, TV’ye “çıkma” derdi yok. Bu ilkellik bir \” politik yetkilinin\” hastane ziyaretinde \”başhekimlik koltuğuna\”oturması  ve orada görüntü vermesi ile eşdeğerdir. Yani \”ben seni tayin ettim senin ipin benim elimde\” ilkelliği. Ve büyüklük sanrısı ile  başhekimin koltuğuna oturma! Sonunda \”Kurtar Bizi Sultanım\” ile bezenmiş bir ego şişmesi ve koltuğu bırakamama!  Yap o zaman o ameliyatı da ey politikacı!

Batı\’da konu ön planda.

Bizde ilk yapılan Devlet \”büyüklerinin\” felaket yerine seğirtmeleri.

 

İngiltere’de hükümet ve Başbakan felaket sayılacak bir Brexit kararı ile karşı karşıya kalıyor. Başbakan Cameron istifasını açıklıyor.

 

Neden koltuğuna yapışmıyor bu adam? Koltuğuna yapışsa,  oradaki basın dünyayı dar eder de ondan.

 

Bizde durum farklı. Eyy basın, haydin iktidardan çekiniyorsun anladık. MHP içindeki oyun hepimizin gözü önünde oynanıyor.

Bahçeli esasen gerçekten artık trajikomik bir figür. Söyleyeceğini şaşırıyor. Saldırgan. Fikri falan azalmış, derdi koltuğuna yapışmak. Basın bunu basitçe hepimizin gördüğü resimlerle tüm halkımızın gözlerinin önüne tekrar tekrar seremez mi?

 

Terim neden Avrupa kupası sonunda istifa etmiyorsa Bahçeli de ayni nedenle etmiyor. Bu insanlar bir zamanlar kartal imişler, tamam anladık. Ama koltuklarına yapışmamaları gerektiğini hele hele bu genç nüfus demografisinde tekrar tekrar yazmak gerekmez mi?

 

Genç nüfusun buna hala tepkisiz olmasını da anlamakta zorlanıyorum. “İyi çocuk” olup beklemek prim yapıyor anlaşılan. Değişimi doğaya bırakarak. Ne zaman lider ölüyor, yenisi çıkabiliyor.

 

Basına büyük görev düşüyor. Kendi aralarında savaşıp beslenme zincirinde yer kapmak öncelikleri nedeniyle  basın saf tutamıyor.

Kafamızı vura vura öğreneceğiz bazı şeyleri anlaşılan ( veya futbol konuşursak: madara ola ola) önümüzdeki on yıllarda inşallah.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *