Darp edeni içeri tıkacak kanun gerek!

 

Halka açık parkta yalnız yürüdü diye bir hamile kadın dövülüyor! Düşünün ve sinirden uykunuz kaçsın! 

Kadınlar kahkaha atmamalı diye basitçe inancını paylaşan politikacı hiç mi ortaya çıkıp  bu  Ebru Hanıma yapılan rezaleti kınayamıyor ve sus pus oturuyor köşesinde?

Haydi Başkanlık sistemi falan hakkında paylaşmak istediği bir fikir yok  Ebru Tireli – ki hamile ki “her tarafım kapalıydı” diyor parkta spor yaparken, eşofmanla yürürken  saldırma cüretini kendinde görüyor. Yere yatırıyor ve “bir daha çıkmayacağım” dedirtecek kadar darp ediyor. “Mertliğin” boyutuna bakın! Bu keratanın boyunu posunu aman görelim polis kardeşler kimmiş bu “yiğit”? Neyse en azından yakalandı. Benzer bir \”eylemi\” daha varmış önceden.

 

Otobüste tekme atan “yiğidi” yeter gördük.  Tutuklanıp, tutuklanıp salıverildi.  Mal gibi de bakıyordu.

Bu ilk değil korkarım son da olmayacak. 2006 yılında kısa etek giydi diye Istanbul’da bir polis liseli bir kıza tekme attığı tüm gazetelerdeydi.   Bir çalışkan gazeteci örnekleri çoğaltabilir. Mesut Yılmazın burnuna yumruk atan bir serseri vardı yurtdışında. Bir Bakan Karadeniz\’de bir yumruk yemişti.

Ramazanda sigara içti diye Çağlayan’da  darp edilenler de yeterince basındaydı.

Eyyy milletvekilleri ! Her ay dolgun maaş almasını kıyak emekliliği falan biliyorsunuz.

Darp edene şiddete hapis cezasını öngören kanun teklifiniz nerede? Savcılar illa kanun maddelerini zorlamak zorunda mı? Yapın yeni bir yasa, tokat yumruk tekme atan içeri girer diye!  Zor mu?  Şiddet toplumu olursak konuşmayı ve anlaşmayı öğrenme şansımız azalacak. Hele hele kadına şiddet.  Hemen içeri, ikinci seferde daha da uzun olmak üzere. Basına ve Barolara da görev düşüyor bu konuda!

 

2 thoughts on “Darp edeni içeri tıkacak kanun gerek!”

  1. Yok, yok! Asalım bu herifleri en iyisi! Ama şey! Geçende Berlin’de de metro da aynısı olmuştu, di mi? Onlar nettilerdi? Vuran alman, kadın türkse hiiiç! Di mi?  Demek medeniyet böyle bir şey!

    1. Değerli dost haklısın ve farklısın:) teşekkür ederim.. özetle bize gawurlar ne yapıyorsa aynisini yapmak düşmez daha da ileri gidebilmek için farklı yapma fırsatlarını es geçmemeiz gerek. Cumhurbaşkanının dik duran tavrını hep takdir ettim senin gibi. De bu duruşun altını doldurmak gerek yoksa kof kabadayılık olarak algılanabilir diye korkarım. Altını doldurmak ise eğitime ve bilime saygı ile olur ancak.. daha da ötesi için epeyce iyi Pisa araştırma neticeleri gerek derim Evrimi öğretmek vs korkarım garip kardeşin o nedenle her bir şeyi doğa bilimlerine bağlamaya çalışan satırlar yazmaya gayret ediyor, nacizane. sevgiyle mt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *