Gençlere ! Bakın silah faciası ABD de hallolacak!

 

 

 

Korkmayın. Gözünüzde hiç bir şeyi büyütmeyin. Olumlu bir şey yapmak istiyorsanız doğrunun ipine sarılın ve yapın.

 

Hiç de tedirgin olmayın. Küçük hesaplara takılıp size çelme takanlar bolca olacaklardır. Bir düşer iki düşersin, sonunda onlar kendi kendilerine de çelme takacakları için saf dışı kalacaklardır.

Gençler arasında da kafası çalışanlar ve gönlü açık olanların sayısı erişkinlerde olduğu gibi yüzde birden fazla değildir. Ve bu yüzde birler sınır ötesinden de birbirlerini zamanla tanırlar. Hele hele bu günkü imkanlar ile genç yaşta birbirleri ile saf tutabilirlerse. Neler yapılması gerektiği o denli belirgin ki!

 

Aklı başında olanlar biliyorlar zaten. Daha iyi daha sakin bilenlerin bilmeyenlere öğretmeleri gerek. Obama’nın yaptığı liderlik eğitimi çok yerinde bir yaklaşım. Ne kadar gençken başlarsanız o kadar iyi. Meslek edinin ama çevre ve kültür konularında, politikada da aktif olun. Çalışın , kana kana çalışın. Küçük hesaplar ile çalışmayan ile çalışan arasındaki fark da ortaya çıkacaktır kısa zamanda.

Bir manavın çalışmasını, iş için harcadığı zamana bakın. Mesleğinizde o kadar çalışacaksınız namerde muhtaç olmamak için. Eh toplumsal konularda da. Ondan sonra da çalışmaya devam edeceksiniz. Keyif ile yaşar iken.

 

Belki olumlu bir işe destek vereceksiniz belki sadece olumlu bir insan olacaksınız. Ama devam, sabır ve desteklenmesi gerektiğine inandığınıza destek vererek. İyi fikirin kimden çıktığı sandığınız kadar mühim değil. İyi fikirler zaten çok yerde eşzamanlı ortaya çıkarlar. Mesele fikirlerin gerçekleşmesi.

 

Bakın Silah faciasına ABD’de büyükler beceremeyince çocuklar el koydu.

 

ABD de silah yasaları değişecek! Çünkü mağdur çocukların arkadaşları ve silah tehditi altında kalan çocuklar artık işe el koydular. Otobüslerle Başkent’e gidecekler.

 

Umursamayan ve möhim Başkan veya Milletvekilleri veya Senatörler de möhim möhim demeçler vermeye başlayacaklar. Ve sonunda ABD de bazı silahların satışı yasaklanacak. Bazılarının da alınması artık o kadar kolay olmayacak. Yaşı tutmadığı için Alkol veya Sigara alması alması yasak olan çocuklar bile silah alabiliyorlar şu an. Ve tabii saldırı silahları alabiliyorlar.

 

Artık İrlanda’da yapılanın, Avustralya’da yapılanın ABD de de yapılması gerektiğinde ve silah alımının zorlaştırılması konusunda insanlar hemfikir idiler. Yapmamak için rüşvet alsalar bile.

 

Bizdeki seçim ve partiler kanunları da zamanla değişeceklerdir ve daha adil olacaklardır. . Sadece insanın arzu ettiğinden daha uzun sürüyor. Yılmayın. Olaylar anlayınca basitleşecek giderek. Bu çağda böyle bir rezaletin ABD gibi “gelişmiş” bir ülkede mümkün olması bile esas yapılacak işlerin basitliği için  başlıbaşına bir gösterge!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s