Curcuna ve Güneş Enerjisi 

Curcuna ve Hayal

 

 

 

Haberleri bazen günlerce izlemiyorum.  Arkadaşlardan falan duyuyorum olaylar olduktan bittikten sonra.

Trump çocuklarını ve damadını gitmeden önce sonra suçlanırlarsa diye  önleyici bir af ile dokunulmaz kılmak istiyormuş.

Adam hala seçimlerin dürüstçe olmadığını iddia ediyor. Adalet bakanı bile çıkıp “neticeyi değiştirecek bir yasa ihlali”  olmadı diyor. Kendi partisinden Eyalet valileri çıkıp neticeleri resmileştiriyorlar. Ve tüm bunlara rağmen milyonlarca Amerikalı komplo teorilerine inanıyor. İnanılmaz sapıkça bir zevk vermeli bu kadar yalan söyleyebilmek. Trump seçilirken de “Obama’nın ABD de doğduğuna dair doğum kağıdı yok!”  diye iddia etti.

 

 

Bir kısım Demorkratlar nasıl “Rusya” Trump’u seçtirdi yalanından medet umdularsa bir kısım Cumhuriyetçiler de “seçimlere hile karıştı” yalanında israrlı olacaklar anlaşılan.

 

Trump bu arada “önleyici af” ile gitmeden yetkilerini kullanmanın yolunu arıyor.

 

İranlı nükleer bilim uzmanının öldürülmesi de Trump atmosferi hakimken bir darbe daha sıkıştırmak.

Feşmekan haberleşme app ı için milyarlarca dolar verilmiş.  Artık milyar dolar ne demek anlayamıyorum. Pek kimsenin de anladığını sanmıyorum.

 

 

Trumpun çocukları ve damadını ve hatta kendin önleyici olarak af etme çabası. Galiba hep böyle olageldi bu işler. Şimdi şimdi daha çok insan farkına varıyor. Hayret verici bir türüz!

 

 Kendimiz gibi düşünenler ile fikir alışverişi yapıyor ve yaşam kozamızı örüyoruz. Ondan sonra şaşırıyoruz başka kozalar ile yolumuz kesişince.   Esas hala şaşırdığımıza şaşırmak gerek! ABD Seçimlerinde hile oldu!  Obama ABD de doğmadı! Ruslar ABD seçimini belirliyor!  Aşıyı Bill Gates çıkardı, insanları kısırlaştırıyor!   Ve milyonlarla alıcısı var.  Uzaydan geldiler medeniyeti kurdular.Bu tür iddialar ile insanlar seçiliyor, milyonlar kazanıyorlar!  Banim gibi bazıları da hayret ediyor.  Komik değil mi?

 

Bu arada insanlar kollarına aygıtlar takarak uçabiliyorlar. Dünyanın her tarafı ile görüntülü konuşulabiliyor.  Elektrikli arabalar gerçek Nitrojen hatta hidrojen yakanlar da geliyor.

 

Kızımın ABD de oturduğu evde yıllardır solar enerji çalışıyor. Benim de evime 6 ay önce takılanın bugün ruhsatı çıkacakmış en sonunda haydi bakalım hayırlısı! Takması iki gün, ruhsatın verilmesi,  başvurmadan itibaren  yaklaşık bir yıl!

One thought on “Curcuna ve Güneş Enerjisi 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s