Amerikan Darbesi! Hem de Washington’da

Son derece hızlı bir şekilde başladı 2021. Ve Allah Trump’tan gani gani razı olsun!  Adam artistliğe giderayak tam gaz devam ediyor.  

Kara kara düşünüyorum Biden’in renksiz espirilerine nasıl gülebileceğiz diye.

  Seyahat kısıtlamaları yüzünden Amerikalılar yurt dışında darbeye teşebbüs edemediler son yıl. Eh alışkanlıklar ile yaşayan yaratıklarız. ABD liler de Corona nedeni ile başka ülkelerde darbe yapamayınca, kendi ülkelerinde darbe yapmaya çalıştılar. Washington’da dört kişi öldü.  Bitmiş seçimlerde bol hamaset, bol  yalan

Demokratlar son Georgia’da iki koltuğu da kaptı ve Kamala Harris ile Senato’da çoğunluğu ele geçirdiler.

20 Ocak’ta başkanlığı kısa bir tören ile Biden’e teslim edeceğine küsmüş bir çocuk gibi İskoçya’ya, oradaki   kendi kulübünde Golf oynamak için hazırlık yaptığına dair belirtiler olunca, İskoç başbakanı “aman buraya gelmesin”,” biz Covid nedeni ile seyahat kısıtlamasını ciddiye alıyoruz” mealinde bir demeç verdi BBC’ye.  Bir yetkili çıktı “kısıtlamalar nedeni ile burada tutuklamayı istemeyiz,  kendi ülkesinde vergi kaçakçılığı nedeni ile tutuklanmasını tercih ederiz” diye gene ciddi bir haber ajansı olan BBC ye demeç verdi.

Birleşik Devletler’de Beyaz sultası sona eriyor. Başkanlık  gücü bir daha ırkçı bu şekilde katıksız ırkçı  kesimin eline geçmeyecek.  Buna kesin gözü ile bakabiliriz.  Gücü bırakmak istememeleri de ondan. ABD de bu Başkan ile olmasa bundan sonraki Başkan veya en geç 15 yıl içinde polis biraz derli toplu hale gelecektir. Sağlık sistemi anlamlı şekilde hakkaniyete kavuşacaktır. Adalet sistemlerini ne şekilde değiştireceklerini doğrusu merak ediyorum. Muhtemelen daha otuz yıl bu şekilde kalır. Zenginin hakkı!  Biden bir dönemden fazla Başkan olarak kalamayacaktır. Yaşı gereği ve yaptığı gaflar doğal olarak artınca tepki alacaktır. Bakalım Kamala Harris nasıl bir performans gösterecek? Dört yıl sonra kimler aday olacaklar?

Son bir bilimsel  yayında Covid geçirenlerin sekiz ay kadar hastalığa karşı korundukları saptandı. Anlaşılan bu  aşılar yılda bir tekrar edilecekler. Yani çocuk aşısı gibi yaşamda bir kez veya en fazla iki kez yetmeyebilir. Belki de yılda bir bu aşıyı olacağız. Bilmiyoruz. Bir iki senede ortaya çıkar.  Kibirden arınmak için bir anlamda bir fırsat sundu bu hastalık topluma.

3 thoughts on “Amerikan Darbesi! Hem de Washington’da

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s