Dış Güçler

Dış güçler planlı bir şekilde bizi hedef aldılar.

Sigara içiyorum çünkü patron maaşıma zam yapmadı. (kiracı kirasını ödemedi, görümcem beni sevmiyor ve çok dedikodu yapıyor, dövizin yükselmesine üzülüyorum) bunlar hallolsun, vallahi sigarayı bırakacağım.

Bu sabah CNN international izliyorum: 4 Uygur ailesinin iç parçalayıcı dramı. Çocuklarından ayrı düşmüşler. Sonra Çin’de bir batı ayakkabı markasının dükkanı mı kapatılmış o tür bir haber. Bunlar tepeden gelen haberler yayıncı kimin ekmeğini yediğini sanıyorsa onun kılıcını sallıyor.

Eh pekiyi ABD Meksika sınırında çocuklarından ayrılan ve aileleri ile bağlantıları kopan Guatemala, Meksika göçmenlerinin hikayeleri?

Merkez Bankası Müdürü değişti, dolar fırladı,  gelsin dış güçler.

Yahu yapan da biziz, katlanan da biziz. Ve korkarım hep “allta kalanın canı çıksın!”

Bilgisayarda Oğuz Dicle’nin karikatürlerini ararken karşıma eski bir gazete küpürü çıktı:

Akşam gazetesi 4 Haziran 1960 Manşet: Cesetler yem makinalarında kıyılıp toz haline getirilmiş!

DP öğrencileri öldürüp asfalta karıştırmış diye bir söylenti üzerine öldürülen “yüzlerce öğrencinin cesetlerinin nasıl yok edildiğini anlatıyor. Pis DPli sabık sakıt vatan hainleri!

Kansız darbe’de (Devrim! yaklaşık 20 yıl bayram diye kutlandı 27 Mayıs),   yüzlerce insan Sivasta ve on üç politikacı Yassıada ve hemen sonrasında işkenceden öldü ya’hu!  Kalp krizi diye rapor veren mi istersin, idamdan önce prostat muayenesi yapan dr mu istersin? İpin, kefenin parası “vatan hainlerinin” ailelerinden istendi. Gerçeklerin ortaya çıkması sürüyor.

Bir gerçek reddedilemez: her an çıkar için yalan söylemeye ve kendini buna inandırmaya hazır bir türüz. Ve ne yaparsak kendimiz yapıyoruz ve bunu da yapmaya devam edeceğiz. Çıkar için dedim. Bak yanlış yazdım bile. Çıkarımıza olduğumuzu sandığımız şey için demeliydim. Çıkar sandığımız sonunda gelip bizi ısırıyor!  O konuda bile şaşkın bir türüz.

Dış güçlermiş. Pabucuma anlat. Tabii yapacaklar. Kanma!  Türkiye’de sade Türkler yaşamıyor diye andımızı kaldırılsın! Belki de andımıza yeni anlam yüklensin?  Türkiye’de sadece Müslümanlar yaşamıyor, ezan kaldırılsın! Yok belki sadece hoparlörler kaldırılsın? Diyanete vergisinden para ödemek istemeyene bu bilgi işlem çağında o seçenek sunulsun?  

Haberlere devam: Kuzey İrlanda ve İrlanda arasında Corona aşısı olma oranlarındaki farklar. Al sana bol laf salatası. Doğu Almanya ile Batı Almanya arasında yeter yaşamamış mıydık? Kuzey ve Güney Kore arasında hala yaşamıyor muyuz? İrlanda  ise onun daha yumuşak şekli. Didişmekten bıkmıyoruz  vesselam.

Bu kadar imkan ile fanatik yaklaşımlarla kendi kendimize dünyayı zehir ediyoruz. Tüm dünyada insanlar olarak. Doğayı kaybediyoruz. Türümüzün özellikleri o kadar çabuk değişmeyeceğine göre aklıma gelen tek çare sayımızın azalması. Ki doğal olarak o da oluşuyor zaten. Yüz sene içinde sayımız azalır, teknoloji ilerler, aklımız da biraz başımıza gelirse gelecek berrak!

One thought on “Dış Güçler

  1. Gene türümüzün sayısına takmışsın! Niye batıyoruz sana? Sen zaten birtanesin!

    Android’de Yahoo Postadan gönderildi 9:55’’25e’ 25 Mar 2021 Per tarihinde, Mahmut Tolon şunu yazdı: #yiv1414363663 a:hover {color:red;}#yiv1414363663 a {text-decoration:underline;color:#0088cc;}#yiv1414363663 a.yiv1414363663primaryactionlink:link, #yiv1414363663 a.yiv1414363663primaryactionlink:visited {background-color:#2585B2;color:#fff;}#yiv1414363663 a.yiv1414363663primaryactionlink:hover, #yiv1414363663 a.yiv1414363663primaryactionlink:active {background-color:#11729E !important;color:#fff !important;}#yiv1414363663 WordPress.com | mtolon posted: “Dış güçler planlı bir şekilde bizi hedef aldılar. Sigara içiyorum çünkü patron maaşıma zam yapmadı. (kiracı kirasını ödemedi, görümcem beni sevmiyor ve çok dedikodu yapıyor, dövizin yükselmesine üzülüyorum) bunlar hallolsun, vallahi sigar” | |

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s