132 değil, 660 imiş!

Maymun hikayesine devam. Bir gözlük  hafif bir sörf dalgasına gitti. Kaldım yedek gözlüğe. Okumak zaten gözlükle de zor oluyordu. Allahtan Peker yardıma yetişti. Londra’dan gelen bir whatsapp mesajı nedeni ile tekrar tanıştım. Şimdi bile yazarken  tekrar bakıyorum ilk ismine Sedat! 132 milyar dolar bitti, 660 milyar dolar başladı.

 

 

 

İlk kez İstanbul’da bir avukat ondan bahsetmişti de ben Recep Peker’in akrabası mı diye sormuştum.  Torunu Mavera ile beraber çalışmıştık. Hem de tarihteki görevinden dolay Recep Peker ismini biliyordum. Sedat Peker ismini duymamıştım. Bir Websitesi sahibi olduğunu falan da bilmiyordum..

 

Sedat  kardeşin 4 videosunu da izledim.  Ülkedeki üç rol modeli yazmıştım daha önce  Fatih Terim, Bir artist vardı ismini gene unuttum ve Erdoğan, Sert erkek mi istersin al sana yeni rol model. En azından okuyor. Sempatik adam, kendi doğrularına göre  kendisine yapılan haksızlıklar ile uğraşıyor. Çabuk öğrendiği kesin. 4. Videosu en iyisi idi.

 

Hukuk ülkemizde oldum olası yetersiz. Şu an da çok çok yetersiz. Ulan devletten satın aldığım araziye 29 yıl sonra gene devlet dava açıyor burası 60 yıl önce orman idi diye!

 

 

Sedat Peker’i anlamak kolay.  Özet: bir Reis diğer Reisi sallıyor.

 

Bir tripod ve ceptelefonu ile. Çocukluğunda Bayar’ı dinleyerek, Haluk Şaman’ı dinleyerek, Mazlum Kayalar’ı dinleyerek  sonra 20 li yaşlarda Samet Ağaoğlu ile sohbet etme şansını yaşayan ben bile Sedat Peker ile  ayni hissiyatı kolayca paylaşıyorsam.

 

 

Büyük soygundan bahsedecektim. Durun onu bir dahaki yazıya  bırakayım orta boy soygunun hikayesini Sedat Peker videolarında  ilgi ile izledim. 490 ton Kokain boyutları falan derseniz 132 milyar dolar nerede diyen safları bir yana bırakalım, esas boyutun en az  660 milyar dolar olduğunu bir kez kabul edelim.

 

Bunlar Fetö olayında olduğu gibi basit tapu kayıtları devirleri ile ortaya çıkacaksa seyreyleyin gümbürtüyü. Doğru tespit:  zenginler ve AKP liler Fetöden içeri girmedi. Kabak her zaman olduğu gibi garibanların başında patladı.. Bakalım önümüzdeki seçimler ne getirecek?

 

Birkaç yazı öncesinden  tekrar:

“Maymun yakalamak için eskiden ancak maymunun elinin girebileceği  büyüklükte bir ağaç kovuğuna  veya o büyüklükte ağzı olan ağır  bir kavanoza ceviz türünden bir yiyecek koyarlarmış.   Hayvan elini sokup yiyeceği tutunca açgözlülükten bırakamaz, yumruk halindeki  elini de kavanozun ağzından veya dar ağaç konuğundan çıkarması mümkün değil!  Yakalanırmış. Tabii uyuşturucu ilaç atan tüfekler sayesinde artık böyle bir av türü yok.  

 

132 milyar da da, genelde paranın bazı ellerde toplanmasında da insanın kibiri ve yumruk halindeki elini bırakamama inadı çok anlamlı bir rol oynuypr.  Bunun büyük kısmının bitcoin veya cyrpto currency falan olarak deve olduğunu sanmıyorum. Esasen türümüzün kendini her şeyin üstünde zekaya sahip olmasına inanmasının bir dışavurumu olarak algılıyorum.  Yani insanın aptallığı!”

 

Sadece olay 132 milyar değil en azından beş misli imiş.

1 thought on “132 değil, 660 imiş!”

  1. b u mesaj çöpe duşmuş tesadufen gördüm nasıl olur bu? geçmişte kaçırmış olanla da olab ilir en iyişsi web sayfana bakatyı recep peker le sedat peker in alşakası oldugunu sanmıyorum

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *