Tembel Hayvan ve İnsan denen akrabası

Akrabamız tembel hayvanı Costa Rica da  gördüm.  Bu memelileri  yaprak sever grubuna yerleştirmiş zoologlar. Şu anda hayatta kalanlar 20 ila 60 kg civarında  orta ve genel Amerika’da yaşıyorlar. Binlerce yıl önce 600  ve artı kg civarında olanlar da varmış.

bd096778-5b38-429a-bfdf-5c7b6e3f63a8

Hikaye ve tarihçelerini basitçe paylaşacak olursak insanoğlu bu kıtada görününce nesilleri tükenmiş. Ayni Amerika’da atların nesilleri tükendiği gibi. Kolombdan sonra tekrar gelene kadar atları unutmuş oralılar ve sonra tekrar görünce tanrı sanmışlar!  Ham hum şaralop.  Kolaycılık ve aptallık yani bindiğimiz dalı kesmek türümüzün aslı!  Özetle yemiş bitirmiş iri tembel hayvanı  insanoğlu.   Şimdi artık kalanların  nesli turizm için korunuyor!th-1

Aptal  tür dedim ya insanların erkekleri biraz daha aptal, kadınlar gene maçı daha iyi idare ediyorlar. Eh tabii, erkekler binlerce yıl daha ziyade  kaslarını  kullanmayı öğrenmiş, kadınlar da  kafalarını!

Tembel hayvanın öyküsünü tamamlayıp insan denen gene aptal ve tembel akrabalarına döneyim izninizle.. Çok güleceksiniz..  Şu an Urla   tam anlamı ile bu dedikodu ile  çalkalanıyor..

72 yaşında bir emekli kahramanız  kendi tabiri ile 2-3 yıl daha cinsel bir hayatı olacağını sandığı* çağına gelmiş. 25 yıl önce boşanmış.. 15 yıldır bir hanımla beraber yaşıyor. Yurt içi, yurt dışı üst düzey memurluk yapmış. *( Cinsellik konusunda ümit vereyim,  insülin tipi iğne ile o iş viagra’dan daha öte de uzayabiliyor.)

 Kahramanımız (A) hem bir yardımcı, hem bir kiracı aramak ümidi ile bir ilan vermiş. Artık nasıl ilan veriyor ise hep kilise, tarikat mensubundan, her türlü cinsel tercihten kiracı namzetleri başvurmuş. Esasen sempatik ve saf bir insan, araç kullanırken yeterince uzak iseniz,  güvenilir de bir insan.  Bundan bir on yıl önce kendinden 30 yaş küçük bir bayan  kahramanımızın aklını o denli başından almış ki  yurtdışında kazandığı dolarlardan 50 bin mi, yüz bin mi kadarı kuş olup uçmuş.  Şimdi ise  hikayemizin ikinci kahramanı bu ilana başvurmuş.

28 yaşında 300 kg luk bir de motorsikleti olan uzun boylu çekici bayan  kahramanımız (Z) ise erkek kahramanımıza soyadını söylememiş ama  tanışma safhasında   A’nın başını iyice döndürüp kara sevda diyeceğimiz  komaya benzer  duruma sokmuş.  ( Daha fazla görüşürsek ben size aşık olurum o nedenle görüşmeyelim) (Beni artık asla  unutamazsın dedim)   (Hakkımda yazılanları internetten okuyunca benimle ilişkiye girmeye korktu)    Anlattığına göre şu an yurtdışında olan kahramanımızın eşinin izlerini evinde görünce pişmekte olan aş bozulmuş.. Ve motorlu dişi başrol oyuncumuz Z zarif bir şekilde sohbet ve buluşmaları sonlandırmış.. ( Daha fazla görüşürsek ben size aşık olurum, o nedenle görüşmeyelim) vurucu cümle, bunu duyan her 70 üstü ve  özgeçmişine güvenen erkek bir haller olabiliyor. Kadındaki zerafet ve zekaya ve erkekteki saflığına bakın. 70 yaşını geçıp de özgeçmişini olağandışı bulmayan erkek ayrıca var mı acaba?

Neyse, kahramanımız (A) şimdi hikayesini anlatıyor ve  motorsikletli  kızı (Z) aramaya devam ediyor..   Bu karasevda hikayesini dinleyen Çeşme’den, Karaburun’a  Urla yarımadasında ne kadar 70 üstü bekar erkek var ise   ellerinde lamba ‘yahu ona herhalde yaşam arkadaşı nedeni ile aşık olmadı, belki bana olur’ diye ayrıca bir ümit ile  bu kızı arıyorlar.  Yani yaz tam hızıyla   gelmiş gibi. Çevre kirlenmesine ve yaşlanmaya rağmen kalan hormonlar sıcaktan coşmuşlar.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s