Yetti gare, LGBT

Yazı yazmak cesaret işi.  Neden İbn Haldun bile medeniyetlerin çöküşü konusunda bundan yaklaşık 600 yıl evvel bu konuya değinmiş? İnsanlık tarihi kadar eski bir olay eşcinsellik. De ana konu değil. Kantarın topuzu zaman zaman kaçıyor ve korkarım şimdi de kaçtı. Her şeye LGBT maydonoz. Yırtık dondan çıkarcasına ayol insancıllığı!

Bill Mahler ‘Along for  the pride’ diye yeni bir yayın yapmış. Umarım Türkçe’ye de çevrilir. O zamana kadar kısaca ana başlıklarını paylaşmak istiyorum.

1938 lerde (şimdiki ABD Cumhurbaşkanı Biden nesli) kendine eşcinsel diyenler  Gallup araştırmasına göre yüzde bir oranındaymış.  1940-50 neslinde bu oran yüzde 2.6 ya çıkmış. Z kuşağına ise sorunca bu oran yüzde 20.8 e çıkmış.

Bu moda Netfliksli kerdeşlerin de,  korkarım bilinçli iteklemesi ile böyle devam ederse bu yüzyılın sonunda hepimiz eşcinsel olacağız!

İnsanlık her şeyin ifradına kaçma eğilimindedir. Buna Anadolu kırsalında ‘Eşeğin kulağına su kaçırmak’ da denir.   Daha normal  bir şekilde ifade edersek herşeyi tadında bırakmak yani denge önemlidir.

Tabii ki her toplumda her türlü tercih olabilir, tabii ki şiddet içermeyen toplumsal bir huzur önemlidir. Ve eşcinsellere haksız baskılar uygulanmıştır. Apple ceo su da çıkıp bu baskıyı azaltmaya hizmet  babında eşcinsel olduğunu açıkladı. Bundan  dolayı kendisini de şahsen takdir ettim.  Ama işin reklam ve gösteri boyutu o hale geldi ki, sanki her şey bu konunun etrafında dönüyor. Öyle değil. Genç insanlar reklamdan ve sloganlardan etkilenirler. O nedenle soykırımlar araştırıldığında çocuk askerlerin yaptıkları ile karşı karşıya kalınır.   Ben nasıl – dini eğitimin  buluğ çağından sonra yapılması gerektiğine inanıyorsam cinsel eğilimi de özendirerek yönlendirme gayretinde olan eğitim şeklini tedirgin edici buluyorum.   

Eskiden ‘büyüyünce ne olacaksın?’  denilince çocuklar asker, hemşire, polis, korsan, çiftçi falan gibi bir şeyler söylerlerdi. Şimdi ise lgbt de demek moda olmaya başlıyor korkarım.

Herkesin cinsel tercihi kendine’ Sana ne? Bana ne? Kime ne? Yeter. Çocuklar reklamın tesiri altında kalırlar. Belki bazı şeylerin yatak odasında, kişiler arasında, mahremde  kalmasında, da ve bu eğitimin paylaşılmasında da fayda vardır.

Bill Mahler çocukken korsan olmak istediğini söylüyor. Örnek veriyor ve anne babasına şükran borcu olduğunu söylüyor. Ya bu isteği üzerine ebeveynler bir gözünün tıbben çıkarılıp, bir bacağının kesilip bir odun takılması veya bir elinin kesilip yerine bir kanca takılmasına onay verselerdi?

Ukrayna\’dan savaş haberleri. Bir insanlık suçu! Bu arada hoop bir yabancı Tv de yarım saatlik bir haber \’Lgbt üyeleri nasıl savaştan zarar görüyor\’ Ne alaka? Yayın kuruluşu sıkarsa yayınlamasın! Editörün üzerinde bir damga \’geri kafalı faşist pislik!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *