Gerçekler ve Alternatif Gerçekler

Greta Thunberg ismini duymuşsunuzdur. Çevre aktivisti. Küresel ısınmaya karşı insanları uyarıyor. 13 milyon takipçisi var İnstagramda. Bu gelecek için ümit vadediyor.  Öyle mi?  Kylie Jenner isimli modelin 21 kez daha fazla takipçisi var.  359 milyon! Daha bir orta yaşlıların gözdesi Kim Kardeshian 326 milyon! Gerçekten gençleri kimin temsil ettiğini anladınız mı?

\"images\"

O zaman oturup bu gün de necip çoğunluk için bir yazı yazayım.

Önce teknoloji:

Çin’de bir çip icat etmişler, sekiz ayaklı ve dört gözlü. Bir milimetrenin sekizde biri büyüklüğünde.  Normalde görünce toz zerresi sanırsınız!  Tuvalette oturunca insanların poposuna giriyormuş ve orada yerleşip o kişinin tüm telefon konuşmalarını ve yediğini içtiğini, gittiği yerleri merkeze bildiriyormuş.

Alaturka tuvalette ise bu mümkün olmadığından yani bu elektronik böcek zıplayamadığından geceleri uyurken ağzın içine girecek bir türevi üzerine çalışıyorlarmış bilim insanları.  Bu tür burun mukozasında veya bademciklerde yerleşecekmiş.

Biliyorsunuz Amerikalılar bir süre meyvelerin kabuklarına küçük etiketler yapıştırarak bunu denemişlerdi (Bilhassa Muz, Ananas) . Fakat Türkiye’de insanlar kabukları hayvanlara verdiklerinden NASA daki bilim insanları bir süre sonra insanlar yerine hayvanları takip ettiklerini anlayıp büyük bir skandala imza atmışlardı. Sonra Covid aşısı sayesinde bunu çözebildiler. Ama bu mikroçipler ile örneğin telefon konuşmalarını net olarak dinlemek mümkün olmuyor!

Sonra tarih!

Tarihi çarpıtarak anlatıyor yetkililer. Örneğin Turgut Özal’ın dış güçlerce öldürüldüğünü yeterince açık bir şekilde yazmıyorlar. Latife Hanım’ın Atatürk’ü öven mektuplarından çok azımız haberdar.  

Yalan yazıyor bazı tarihçiler! Osmanlı Sultanlar sözüm ona kardeşlerini yani  Şehzadeleri boğdurarak öldürtmüşler diyorlar.  Bu yalan!  Örneğin Fatih Sultan Mehmet bir kardeşini dini işlerden sorumlu  bakan (Kazasker), diğerini Başbakan (Sadrazam),  üçüncü kardeşini de Sosyal medyadan sorumlu teknik bakan yapmış ve bu kardeş (Şehzade Ahmet Efendi Hazretleri)  internetin kurulmasında çok etkili olmuş ve insanlığa büyük hizmetler yapmıştı.

Bunları tarih kitapları neden yazmıyor?  Herhalde insanların dikkatinin dağılmasını önlemek için! Ve tabii kıskançlıktan! Batı ülkeleri bazı gerçekleri hasıraltı ederek şanlı gençliğimizi uyandırmak istemiyorlar!

Zaman zaman, yeri geldiğinde bu bilgileri paylaşacağım. Korkusuzca ve kararlı bir şekilde.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *