Yerel Seçimler: Urla, MHP sürpriz yapabilir!

Urla meydanında DSP Başkan adayı Selçuk Karaosmanoğlu 1500 kadar insan toplamış. Dsp Çakmağı, lokma ve davul – zurna ile.

5000 kişi toplandı diye anons edildi. Ama bence bir niyet beyanı. 1500 olmasın 1450 kişi olsun, gene de kayda değer bir topluluk ve ezici çoğunluk Urla’lı.

Mukayese için paylaşayım: Binali Yıldırım geldiğinde 150 kişi toplanmış ve yarısı İzmir’den gelenlermiş.

Tecrübeli Gazeteci Öcal Uluç ile  telefonla konuşuyorum “1000 oy alırsa Selçuk bey çok alır “diyor ve devam ediyor: “CHP diğer tüm partilerin oyundan daha fazla alacak.”

Urla Postası bambaşka bir öngörü paylaşıyor: “ CHP nin AKP korkutması ile” “ çıkartacağı en büyük oy oranı 5 bin olur” “DSP de Karaosmanoğlu’nun 12-13bin oy alabileceği düşünülebilir.” “İkinci Parti MHP üçüncü parti AKP dördüncü parti CHP olur” diyor Urla Postası.

CHP adayı Sibel Uyar ile tanıştım, çok sempatik genç bir Hanım, gayet kararlı ve iyi bir intiba bırakıyor. “Oy oranında rekor kırarak kazanacağız” diyor. Hoşuma gitti.

Haydi ben de kendi öngörümü söyliyeyim: birinci parti CHP, ikinci MHP, üçüncü AKP ve dördüncü DSP . Hatta size Selçuk Bey ve AKP için oy oranlarını da vereyim ki, berberden sonra “yanıldım, yanılmadım” diyebileyim: AKP 6500-7500 oy DSP 4500-5500 oy.

DSP bir üst sıraya çıkarsa Hasan Hüseyin Akgün sürpriz yapabilir. İnsanların sevdiği bir isim ama MHP liderinden de genelde her tür lider sultasından da insanlar sıkıldılar. Bu yerel seçimlerden sonra Partiyi artık örneğin Ümit Özdağ gibi daha dinamik bir insana bırakacağını açıklayabilecek dinginliği gösterirse Bahçeli, MHP tüm ülkede sürpriz yapabilir. Kişilerle politika sınırlı kalmamalı ve bazıları da normal yollarla ayrılabilmeli. Bu tür bir sürpriz politikayı sallar.

Hasan Hüseyin Akgün de modern, genç insanlarla Urla’da atak yaparsa Facebook idi, Twitter di, modern imkanlardan faydalanırsa, sürpriz yapabilir. Bilhassa Selçuk Beyin çalışmasına da bağlı olarak. Tüm Urla\’lılarca dürüst çalışkan, yapıcı, geniş ufuklu bir insan olarak zaten tanınıyor MHP adayı.
\"Image\"

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *