Farklı Görüşler

Ses kayıtları ortaya döküldü. İki taraf da karşıt görüşleri paylaştı.

Gerçekten de bir milyar dolar veya Tl kaç kamyon para eder, hangi eve sığar, hangi spor salonuna sığar düşünmek gerek.

Ak veya kara yok! Önümüzdeki yıllarda ortaya çıkar neyin ak, neyin kara olduğu.

Diğer taraftan Halk bankası müdürünün evinde bulunan 4.5 milyon TL gerçek mi gerçek?

Efendim? Beyefendiye iade mi edilmiş?  Banka müdürlerinin evinde ayakkabı kutularında  dörtbuçuk milyon dolar bulunması normal mi? ABD Başkanının, Almanya Başbakanının veya İngiliz Başbakanın kaç kuruşu olduğunu görebiliyorsunuz günümüzde.  İçişleri bakanının evindeki kasalar falan pek tatmin edici, ferahlatıcı  bilgiler değil.

Alman Cumhurbaşkanı 700 Euro yolsuzluktan istifa ediyor.

Efendim? Gemicikler mi dediniz?  Bana ne yahu?

Vatandaş olarak olup bitene bakıyorum ve neden rahatsız olduğumu kendime soruyorum:

Evrimbilim,  bırakın öğretilmeyi halı altına süpürülmeye çalışılıyor. Birkaç nesil “geri” çocuk yetiştireceğiz demektir bu. Yazık! Bu konuda rahatsızım.  Lider sultasını önleyecek seçim kanununun çıkmamasından rahatsızım.

Hukuk, korkarım bu ülkede düzenli çalışmıyor. Yassıada trajikomik idi, Silivri farklı mı?  Hep karşı çıkardım: Yassıada ve Silivri karşılaştırılmasına, korkarım kendim mukayese yapar hale geldim. Vatandaşa yönelik hukuk da, korkarım güven vermiyor.  CHP nin beceriksizliğinden de rahatsızım.  Hala Süheyl Batum ve Metin Feyzioğlu gibi hukukçular vitrinlerinde. Temel değişiklik tekliflerini (Anayasa, Seçim kanunu, nüfus gibi) ortaya koyamadılar hala.

Ford, Nixon’u affetti. Wolff’a yapılanın maksadını aştığını Alman  kamuoyu kabul ediyor.  Clinton’un yaptığı eşi ile kendisi arasında bir cinsel fantazi nedbesi  olarak kaldı. Ama Çiller’in doğrusu ABD deki alışveriş merkezi ne oldu bilmiyorum. “Suna Ablasının” çiftliği?  Korkarım makbul bir eski başbakan olarak gönüllerde iz bırakmadı,  ama sadece de o kadar. Tabii Lockheed skandalı dünyanın heryerinde açıklığa kavuşurken Türkiye’de  hasır altı edildi. Kim idi adıgeçen Hava Kuvvetleri komutanı unuttum.  Siemens rüşvet skandalı da bizde şu an hasıraltı ediliyor sanki gibi bir his var.

Bir yandan susuzluk kapının önünde:  B ve C planları olduğuna güvenmiyorum. Millet olarak bu coğrafyanın bu nüfusu kaldırmayacağını görüyoruz. 3 çocuk diyecek kadar Başbakanın kendisini dev aynasında görerek, bilim üstü görerek, beyanatlar vermesinden rahatsızım.  Vali ve Kaymakamların da yaranmak için ayni lafları söylemelerinden rahatsızım.

Ses kayıtlarının arkasında tam olarak neler var bilmem mümkün değil.  Herhangi bir zaman da öğrenecek miyiz, biliemiyorum ama politikanın şahsi refah konusu olmasından rahatsızım.  Şahsi refah artışı olduğu  hissi de var.

Vatandaş olarak ne olursa olsun 8-10 senede bir iktidar değişiminde ferahlık var diye düşünüyorum. Artık elde ne varsa  o seçilecek.

Bu arada   Dünya Futbol Kupası özel bir uçak ile tura çıkmış ve ülkemize gelmiş. Sadece özel yetkililer ve Devlet Başkanları kupaya dokunabilirlermiş. Burada 3 gün sergilendikten sonra İsviçre’ye gidecekmiş (özel uçağı ile).

Yüce Tanrım! Bu insan denilen yaratığı, yani bizleri özenerek yarattığın kesin. Biraz  daha zeki olmamızı engeleyen şey iraden dışında, malzeme yetersizliği mi idi? sorusu akla gelmiyor değil.

3 thoughts on “Farklı Görüşler”

  1. RTE’nin akıl tutulması olayını bir hekim ve aydın kimliğinizle çözmeye siz daha yakınsınız. kuşkusuz az rastlanır bir lider kimliği var, ayrıca AKP ile yaptıkları olumlu işler yadsınamaz.. ancaaaak Gezi Olayları tüm kimyasını bozdu. akıl tutulması başladı. “O” olaylara olumlu yaklaşıp tüm ülke halkını kucaklayıcı bir tavır sergileseydi, hukukla savaşacağına, Danimarka kriterlerine, demokrasi kurallarına özen gösterseydi, dünya tarihine olumlu bir lider olarak ismini yazdırabilirdi belki.. bunu önemsiyorum, çünkü “batı demokrasisi” ile İslamiyet pek yanaşamadı birbirlerine bugüne dek.

    kendisiyle birlikte ülkeyi de yakmasa bari.. kamplaşma dört nala gidiyor.. Öcalan bile bu durumda “ateşe benzin dökmeyelim” diyor,

    anla gerisini..

  2. Konuyu yaymaya hiç gerek yok, dün Bahçeli’nin videosu sosyal medyada dolaştı. Bahçeli bağırıyor, ‘Esas terörist olan Türkiye’dir. Sayın Öcalan liderimizdir’ aynı ses. Bahçeli böyle bir şey söyler mi? Asla! Demek ki kasetler sahte, şimdi Kılıçdaroğlu ile ilgili olan servis edilecektir…Başbakana olan sevgi daha da artmaya başladı..

  3. Yassıada ve Silivri benzetmesi hiç de yanlış değil,şimdi sivil olanını yaşıyoruz,çok da daha vahim,ucu bucağı belirsiz,kim kime sataşacağını bilemiyor…..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *