Urla Kaya Kilise ve Yahudi Mezarlığı. Mehmet Emeç Resimleri

Mehmet Emeç  evvelsi gün çektiği resimleri yolladı. Kaya Kilise Urla ve Söğütler köyünü 60-70 li yıllardan beri bilyormuş.
Hatta 1995 de orada kaçak kazı yapıldığını haber bile yapmış. Jandarma Kaymakam ve Köy muhtarı ile. Birinci dünya harbinde de Söğütte muhtemelen insanlar yaşamışlar.  Bilimsel yayındaki \”2007 yılında tesbit edilmiş\” cümlesi muğlak. 

Dünkü yazıya bir ilave bilgi olarak kovan kapçıkları gördüğümüzü paylaşayım. Emeç Mağaranın içindeki İsa heykelinin epeyce tahribedildiğini söyler, anlaşılan necip avcılar heykele doğru ateş atmeyi de alışkanlık haline getirmişler. Son geldiğinden beri çarmıha gerilmiş İsa heykeline çıkan merdivenin tahribolduğunu söyler. İzler taze idi. Kazma kürek birileri anlaşılan son bir iki ay içinde orada aranmış.

Yahudi Mezarlığı resimleri ise 2005 yılndan Emeç arşivinden.  Emeç Urla Belediyesinde ayrıca zengin bir arşiv oluşturduklarını söyledi. 

Aşağıda Mehmet Emeç objektifinden

Urla Kaya Kilisesi

\"IMG_8957 \"IMG_8970\"

Urla Yahudi Mezarlığı  2005 yılındaki durum

 \"IMG_0808\"IMG_0801\"\"IMG_0804\"\"IMG_0803\"\"IMG_0802\"

Urla Yaşlı Zeytinler 

\"tolon \"mahmut

En altta da dün yayınladığım  Urla Belediye Meydanındaki punk zeytin (\”bonzai\” diyorlar), poodle traşlı zeytin de denilebilir. Bir kısım yaprağı kımızı, mavi,  turuncu veya sarıya neden boyamazlar? Tam punk olur o zaman! \"iğrenç

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *