Yaşasın Futbolda Mor Gücü

Yaşasın! Sepp  beyabi Fifa’da tekrar başkan! İdare sisteminde bürokrasi var. Yani oturan zamanla ilerliyor. Bir de meritokrasi, yani liyakat sistemi, becerikli olan başa geçiyor. Bir de Gerontokrasi var: en yaşlı olanın idaresi. Dünya Futbol Federasyonu morgücünden yana tercihini kullandı. Sepp Beyabi 27. Kez, yoksa 16. Kez miydi vallahi tam sayamadım başkan olarak seçildi.

Paralelciler avuçlarını yaladılar. Zaten bu ABD liler biraz fazla oluyorlardı artık.Kendileri düzgün futbol oynayamıyorlar diye kıskanıyorlar, belli!

Bisiklet federasyonu vardı. Ne oldu? İnsanlar biliyorlardı doping falan olduğunu. Tıbbıye bu kadar gelişecek de spora hiç faydası olmayacak mıydı? Bisiklet TV lerde çok popülerdi. Sarı mayoyu kim giyiyor insanlar biliyorlardı. Önce Fransızlar sonra İtalyanlar yamuk var diye bağırdılar ama insanlar umursamadı. ABD liler sonunda sarı mayolu süperstarı Lance Armstrong’u köşeye sıkıştırınca balon söndü. İnsanlar bisiklet ile ilgilenmez oldular. Kime yaradı, ölü bir bisiklet sporu? Kimseye!

Gencecik abbas dan papazdan habersiz çocuklar milyonlar kazanacak futboldan acayip arabalara binecekler, moruklar da amatör ruhuyla seyir mi edecekler?

Onlar da on milyon dolarcık pastadan pay almışlar çok mu? Kıskanç paralelci bürokratlar hemen peşlerine düşüyorlar. Ayakkabı kutuları falan herşey ortada.

Kardeşim işlem yapmadan düşünün bir kere. Trinidad Tobagodan siyah başkan yardımcısı Jack Warner’i duydunuz mu? Veya Rafael Esquivel’i? Ben de duymadım. Adamlar gene muhtemelen adını duymadıkları Allahın çölünde 50 derece sıcakta 300 bin nüfusu olan ve bir buçuk milyon hizmetlinin çalıştığı bir ülkede futbol oynansın diye oylarını neden versinler? Birazcık çıkarları olmuş çok mu? Dünya böyle dönüyor kardeşim! Sepp beyabimiz bu şekilde zenginden alıp garibana veriyor. Siz de verin! Her genç milyoner futbolcu başına yüz bin moruğa beşbin Tl ayda asgari ücret verin, dünya kupasını seyretsinler diye! Yok vermeden hukuk falan diye almaya çalışırsanız oyunu bozarsınız sizi gidi oyunbozanlar!

Kıskanç ve beceriksiz paralelciler bu balonu da söndürmeye kararlılar. Dünyada yeni bir akım bu yahu!   Düşünmeden iş yapıyorlar. Ünlü Alman futbolcu ve Bayern Münih menejeri Uli Höness i birkaç milyoncuk vergi kaçırmış diye hapse soktunuz da elinize ne geçti? Bakın Bavyera yenildi İspanyollara. Böyle Süpermenleri kıskanın sizi gidi beceriksiz paralelciler!

Ayrıca birçoğu eminim Fifada beş kuruş nakden almıyorlardır. Yetmiş seksen yaşında git sen güzel şöförlü arabalarla, löküs uçak biletleriyle, süper lüks otellerde kalarak dünyayı dolaş yetmez mi? Kıskanç paralelciler ben olsam Sepp beyabime özel bir uçak bile tahsis ederim seksen yaşında dünyayı vatan millet için dolaşmak kolay mı?

İngiliz futbol federasyonu da zaten belki Avrupa federasyonlarının Sepp Blattler beyabimizi protesto etmek için belki Fifa’dan çekilmesini önermişler. Kıskançlar! Dünya moral taciri üç beş ülkeden büyüktür. ABD Almanya İngiltere, beğenmesinler biz Sepp beyabimizi koruruz. Bu üç beş ülke varsın kendi aralarında oynasınlar. Zaten ABD de futbol falan oynanmadığı için bulaşıyorlar etrafa. Biz sevdiklerimizi koruruz.Saçımız jöle sürer gerekirse beylik silahlarımızla koruruz. Koruyoruz da.   Alın bakalım bir daha seçildi! El mi yaman bey mi yaman, gördünüz gününüzü.

Futbol benim ilgi alanım değil ve bunlar benim düşüncelerim de değiller esasen de öylesine ne düşünüyorlardır diye aklıma geleni yazdım. Benim futboldan anladığım burada: https://mahmuttolon.wordpress.com/2014/06/23/futbol-bir-savas-oyunu/

2 thoughts on “Yaşasın Futbolda Mor Gücü

  1. Aşk olsun Doktor, seçimleri nasıl küçümsersiniz? Yakınlarda Sudan Devlet Başkanı %94 le seçildi, Netekim Komutan %95 le seçilmişti ama galiba en değerli-dokunulmaz-tartışılmaz demokratik olanı %50-60 larda tanımlamak ve kabullenmek bekleniyor bugünlerde.

    Like

  2. Sepp bey abi İsviçre’li olmasa idi allem eder kallem eder Guantanamada uzun bir tatile sevk ederdi FBI…basın toplantısını izledim Batı dünyasının en büyük gazete ve ajaslarının sorrularına cevap verdi sonunda da dalga geçti bütün bunlar futbol gibi yenen olur kazanan olur ileride yenersiniz belki dedi zaten ben bana oy vermiyenlerinde başkanıyımişimize bakalım top kovalıyalım…

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s