Eşcinsellik ve Suud Din Anlayışı

İstanbul’da LGBT yani eşcinsel, biseksüel, transseksüel,lezbiyen insanların yürüyüşü yapılıyor.

Ülke bir gerçeğin farkına varıyor. İstatistiklere göre halkın yüzde bir veya ikisi ni kapsayan. Dönemsel biseksüelite olarak algılanacak olursa belki yüzde beş ila onlara varan bir topluluktan bahsediyoruz.

İstatistikte belki olur mu? Bal gibi olur.

Uzun zaman din eksenli yönetilen toplumlarda bu konular yüzyıllarca tabu oldu. Hala sağlıklı istatistik elde etmek güç. Birçok eşcinsel tercihini açığa vurmaktan çekiniyor.

Apple firması CEO su nun açıkça çıkıp cinsel tercihini sahiplenmesi bir milat niteliğinde.

ABD de yüksek mahkeme eşcinsel evliliğe onay verdi.

Sınırımızda ayni zamanda hırsızlık yapınca el kesen, alkole kırbaç cezası öngören br hukuk anlayışı hakim , İslam’ın yolundan ayrılma veya dine hakaret gibi yoruma açık “suçların” cezası ile tabii ki ölüm. Köle ticareti almış yürümüş kaç yaşındaki kızla ne yapılacağını “din\” düzenliyor. Eşcinsellik mi? Tövbe! İki adam için de ölüm cezası!

Kim karar veriyor? Netice itibariyle, silahı elinde olan. Daha büyük silahlar ellerinde olanlar ise anlamaya çalışarak, ticaretlerini yaparak  olayları seyrediyorlar. Kendi çıkarları nerede kestirmeye çalışıyorlar.

Din işlerinden ekmek yiyen Diyanet ve “alim” denilen çevrelerin Mercedes veya uçak düşüncelerinden arınıp, titreyip kendilerine gelme vakti gelmedi mi? Gelse iyi olacak sanki. Oruç gerek beden ve gerek ruh sağlığı için olabilecek en sağlıklı yaklaşım.İfrat ve tefrit, İzan ve mantık çerçevesinde.  Yaz orucuna bilimsel olarak yaklaşan  düşünce ve çalışma sonunda bizim coğrafyamızda ramazanın Aralık ayına alınması önerisini yıllar önce yazdım. Nasıl Hz Muhammedin yaş gününü Nisan ayına aldılarsa ayni şekilde. Rahme düşüşü gezecek ama yaş günü miladi takvimle sabit olacak? Bunu ne kadar daha savunabileceksiniz ey alimler? Aynanız var mı evde? Bakıyor musunuz?

Netice itibariyle Suudi Arabistan’da uygulanan kuralların savaş alanına yansıması İSİD videolarında görülenler. Türkiye için bir fırsat artık dinde gereken reformların yapılması ve İslam aleminde liderlik gösterilmesi. Yapacak irade var mı? Orada kimse var mı? Dem bu dem. Beğenmiyorsan, carpe diem.

3 thoughts on “Eşcinsellik ve Suud Din Anlayışı”

 1. Celal Bildiren

  dini hiç bir şekilde bilmeyen sizlerin bu konularda ahkam kesmesi derin bir cehalet, kendini bilmezlik ve büyük ölçüde Saygısızlık oluyor..
  ilim ilim bilmektir, ilim KENDİN BİLMEKTİR..
  sen kendin bilemezsen bu boşuna okumaktır, yazmaktır ( ahkam kesmektir, Boşa Kürek sallamaktır)
  Gerçekle ilgisi olmayan,bir takım hasta ve cahili İslam’la bağdaştıran yalan yalnış safsata yazılarınızı yazarken sizi dikkate, araştırmaya, bilime ve edebe davet ediyorum.

 2. Ilimden bahseden bazi muhterem sahsiyetler henuz imla kurallarindan bile bi haber. Kimi buyuk harf, kimi kucuk harf ile yazarak yaziya cesni katiyor. Ama olsun, bilgisi olmasa bile kanaati var. Cok mutesekkiriz ki, veciz lakirdilari, ileri duzeydeki bilgileri ile aciklayarak bizleri aydinlatiyor.
  Arastirmaci televizyon izleyicimiz, bu kanallar sayesinde bilgiler edinip, daha sonra bu ogretileri gayet sert bir eda ve bagira cagira yapanlardan, karsisindakinin fikrini ancak yuksek perdeden gelen bir ses ile bastiran, korkutan yari zamanli ilim irfan sahibi kisileri islah et Ya Rabbim!

 3. Çok Say’ın Celal Bildiren beyefendinin soyadına mütenasip ” bildirme” üslûbuna ilişkin olarak :
  “Bir bilen ” liğe soyunmasının dayanağını pek merak ettim doğrusu….
  Yazarı takip edip ve de zahmet buyurup yorum yazmasını ,Şahsi fikrini ” gayet uygar ” bir şekilde bildirmesini demokratik buldum.Fikirleşmek,demokratik haklarımızı kullanabilmek ne hoş.
  Ancak bu Hakkı kullanırken “ilim kendin bilmektir ” düsturundan feyz alarak, “ELlNE,DILINE,BELINE SAHIP OL ” deyişinin diline kısmına dikkat ….
  Ha…naçizane bir bilen de ben olmayayım.Hâşâ…
  Bilen de bildiren de O dur..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *