Ayrı Bir Dünya ve Telekom

Çarpıcı bir seçim neticesi sakin ve etkili bir seçim kampanyası.

Bu kadar çok anket şirketinin yanılması ilginç. Artık anket şirketi sahiplerini modern gurular olarak  her daim ekranlarda göremeyeceğiz anlaşılan.

Cumhuriyet sınırlarına sahip çıkıyor. Gerek Rusya, gerek ABD ve Almanya’ya kafa tutabilen bir lider imajı galip geldi. Rejim de bir oranda değişecek. Önümüzdeki günlerde yeni bir anayasa ve seçim kanunu ve muhtemelen “Başkanlık sisteminin” tekrar tartışılması dönemini izleyeceğiz.

Cumhuriyetin dalgalanmalarının getirdiği her liderin, bilgisi görgüsü çerçevesinde bu ülke için çalıştığına inanırım. Bu kadro bakalım neyleyecek. Değişimin devam edeceği ise bir gerçek.

Bahçeli apayrı bir konu. Tek başına aldı MHP yi herhalde mezara götürecek bu gidiş ile.

HDP nin küçülmesi ise MHP yanısıra ırkçı politikaların ülkede prim yapmadığının resmidir.

Biz bize benzeriz. Gerek Bahçeli’nin gerek Kılıçdaroğlu’nun bu neticelerden sonra  \”Batı\’da\” partilerinin başında kalmaları düşünülemez. Batı eğitimi bunu anlamamıza olanak vermiyor. Batı’da ana etken korku dur. Korku doğuda her yerde zaten olduğu için “Doğu”nun ana etken ise “sevgi” dir.

Davutoğlu “sevgi” ve “tevazu” mesajı ile adını tarihe yazdı. Uygulamaları ise göreceğiz.

Telekom

 

Telefonum iki gündür çalışmıyor. İnternet yavaşlamıştı. İnterneti cep telefonu ile arayınca düzelttiler telefon için 4441444 aramamı söylediler. Aradım. Önce telefon numaramı tuşlamamı söylediler. Tuşladım sonra çeşitli seçeneklerden sonra vatandaşlık numaramı! Baktım, onu da tuşladım.. Bir kaç arayüzden sonra telefon numamarın müşteri numarasını. Onu doğrusu bulamadım. Ya’hu bir aklıbaşında adam halka bu bantlardan ne söylendiğini hiç dinleme zahmetine girmiyor mu?

4 G imiş dörtbuçuk G imiş veya 2 G imiş “Doğu Doğudur, Batı Batıdır ve bu ikisi buluşmayacaklardır “ demiş şair. Bugün Urla telekomu arayıp arızayı haber verebileceğim. Ps. Gittim, yazdılar; bir de arızayı 121 e haber verebilirmişiz.

Dipnot: Haber verdikten 2 saat sonra  3 adet canavar gibi delikanlı geldi ve evdeki sorunu  anında hallettiler. Urla\’da ne eksik sizler için deyince : \”kızlı erkekli oturup çay içebileceğimiz, bilardo oynayıp bilgisayara bakabileceğimiz bir yer.\” dediler.

,

2 thoughts on “Ayrı Bir Dünya ve Telekom”

  1. Yes,love and humility is key to any leadership,as long as deeds match the words😉
    And as for telecom,I guess the management didn’t want to take a chance and sent three guys!!!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *