Seks

Ne kadar sık seks yapıyorsunuz?  Tamam anladık  siz olağanüstüsünüz,  de kendi aramızdayız. Açık açık konuşalım, bu işin normali ne? Normal diye  bir şey var mı?

Bilgi ne kadar çok ise, o denli rahat bir yaşam mümkün. Bilgi az olunca beklentilerin sınırı olmuyor ve anlaşmazlıklar da artabiliyor. Şu yağmurlu kış gününde içinizi ısıtacak bir konu hakkında yazayım da, belki ısınmanıza katkım olur.

Gerek New Scientist gerek BBC son günlerde seks konusuna değindi. Erkeklerde testosteron seviyesi – yani erkeklik hormonu seviyesi giderek düşüyor. Sperm sayısı azalıyor. Bu da türümüzün azalmaya başlayacağının bir işareti, yani inanılmaz bir şekilde çoğaldığımızı hep yazıp duruyorum ya artık bulgular bundan ikiyüz yıl sonra bugünden az, üç  yüz yıl sonra ondan da az olacağımızı gösteriyor. Benim iyi bir seviye diye yazdığım beş veya yedi milyara varmamız için daha fazla süre gerekecek eğer büyük felaketler olmazsa aman olmaz inşallah geç olur da güç olmaz! Beş ila yedi milyar civarında dünya daha dengede olacaktır belki de çalışmalar ile daha az insan daha da doğa ile uyumlu yaşayabilecektir. Nüfus çok şükür politikacıların demeçlerine göre azalıp artmıyor. Ne kadar cahil ve hırslı politikacı o kadar çok abuk demeç ne kadar bilgili ve ilgili politikacı o denli konu uzmanlarının yani demografi ile uğraşanların konuşmaları. Bakın neredeyse Singapur üç nesildir tüm ekonomik gayretlere rağmen nüfusunu arttıramadı. Bu işler belagat veya hamaset ile olmuyor. Japonya da nüfusu azalan bir ülke ve hatta seks de anlamlı azalıyor.

Böylelikle gelelim seks konusuna: seks erkeklerde testosteron oranı ile ilgili, testosteronun son on yıllarda anlamlı azalması ise illa çok da kötü bir şey değil. Daha az cinayet, daha az kavga da demek ve uzlaşmaya daha fazla şans vermek demek.

Uzlaşma tabii lay-lay-lom diye kurdelalar takan insanların birbirine çiçekler vererek beraber şarkı söylemeleri değil illa. Uzlaşma : Sürtüşme düzeyine girerek, veya neredeyse girerek gene de anlaşarak bir konuda uyum sağlamak demek. Ama kadınlarda örneğin cinayet eylemi çok az.

Kaç kez seks yapıyorsunuz?

BBC anketinde sorulanların yüzde onsekizi geçen yıl hiç yapmadım demiş.

Yüzde sekiz, yılda bir kez,

Yüzde yirmi sekiz ayda bir ila iki kez demiş.

Yüzde kırk ise haftada bir ila üç kez ,

Yüzde altı buçuk ise haftada dört kez veya daha sık demiş.

Yağmurlu bu kış gününde aile içinde bu bilgi ile gülümseyerek ve belki yaralayıcı suçlamalar olmadan, olmadı çay demleyerek, sobada kestane pişirerek de mutlu bir gününüz olması dileklerimle.

Bu olmadı çay demleriz fıkrasını geçenlerde bir genç bir hanımdan duydum ve çok güldüm:

Yıllardır evli bir çift. Adam iş seyahatinde. Eve dönerken eşini arıyor ve “hanım seni çok özledim aman su ısıt, bir saat sonra evdeyim” diyor.

Eşinin cevabı “ Tamam kocacığım, olmadı çay demleriz!”

2 thoughts on “Seks”

  1. Mahmutçuğum,Görülüyor ki, sen de hidayete ermektesin! Maaşallah!Birgün boğazdaki şu yalının balkonunda da kahveyle kutlarız, İnşaallah!Yalı senden, kahve makinası benden; söz!Umur

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *