Sebastian Kurz ve Anaksagoras’ın talihi!

 

 

Anaksagoras bu kadar abuluk arasında sahip çıkıldığı ve heykeli yapıldığı için şanslı. Ama Belediye’nin gözü önünde hem de kamera ile gözetlenecek ve akşamları spot ile aydınlanacak diyen belediye yetkililerine rağmen bu sözler gerçekleşmediği için talihsiz. Topunu gene çalmışlar! Yani elindeki ay’ı!

 

Neyse heykeller ile oynaşmak bir çok ülkede birçok yeni yetme için bir uğraş. Önlenmek isteniyorsa gerçekten kameranın konulması çok da zor olmamalı!

 

Sebastian Kurz Avusturya dışişleri bakanı ve ekonomi sınıfında uçmayı tercih ediyor örneğin Birleşmiş Milletlerde konuşmak için Atlantik ötesine. Bizde arkasından neredeyse ağıt yakılacak sabık ekonomiden sorumlu bakanlar gibi ülke dışına biznes uçup, Paris’ten New York veya Washington’a gözlerden ırak – bizim paramızla- özel uçak kiralayıp ailesi ile uçmuyor. Ah bu görmemişlik.

 

Yukardaki genç politikacının ismini anımsayın lütfen bu adam Avusturya’nın ve Avrupa’nın en genç Başbakanı olacak daha 31 yaşını tamamlamadan! Sen kimsin ya! Avusturya Macaristan İmparatorluğu vardı hani? Başşehri Viyana. Aha oranın şu anki Dışişleri Bakanı ve yakında Başbakanı.

 

İşte böyle sayın seyirciler ve de gençler haydin seçime kadar karar verin bir zahmet. Desteklemesi bizlerden.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *