Bir Komplo Teorisi, Flynn Neyleyecek?

 

 

 

ABD de General Flynn de savcılık makamı ile işbirliği yapmaya karar verdi Ayni “bizim” sırasıyla: “ Türkiye için çalışan, Hayırsever, İşkence mağduru, Amerikan Ajanı, Hain bir işadamı” olan Rıza Zarraf gibi.

 

Önümüzdeki günlerde Flynn’in ABD li Demokratların umdukları gibi Trump’ı devirecek Rusya ilişkilerinden mi bahsedeceğini göreceğiz. Ben her ne kadar seçimlerde — az veya çok — Rusya’nın yardımı ile Başkan olan Trump’un Flynn söylemleri ile Başkanlığı bırakmak zorunda kalacağına pek inanmıyorum.

 

 

Trump muhtemelen 2020 de seçimle gidecektir. Başarı ile sattığı yeni Vergi Yasası ile zenginleri kollaması nedeniyle. ABD yönetiminin o kadar da karmakarışık olduğuna inanmıyorum. Şu anki bilgisizlik ile inandığım Flynn’in Türkiye’ye bir tane daha vurmak için kullanılacağıdır. Gülen’in derdest edilip ABD den kaçırılması için Türk yetkililer ile olan pazarlığını anlatacaktır ve korkarım bu sayede ABD kamuoyunun daha da ziyade Türkiye aleyhine dönmesini sağlayacaktır.   İran’ı karşısına tam almak için zaten Trump başından beri harekette. Belki de Musevi damadı ve Mossad tarafından yapılmış bir masterplanı ilk günden beri uygulamaya koydu bile? Arabistanda bazı gelişmeleri hepimiz izliyoruz..

Zarrafın söyledikleri ABD kamuoyunu pek ilgilendirmez. Ama Flynn Türkiye aleyhine  birşeyler anlatırsa gündemi belirler!

Bakalım önümüzdeki günlerde Flynn cephesinden ne yumurtlanacak göreceğiz.

 

Türkiye’nin Nato’dan çıkması ve tam bir “terörist devlet” halinde algılanması  ve aniden de terörist olanın Vatansever özgürlük savaşı kahramanları olması birkaç  başka algı operasyonuna bakar!   Bizim yetkililerde Alman lisesi ve Boğaziçi mevzunu eski başbakanın İngilizcesini duyunca çok üzülmüştüm. Ömer Çelik veya şimdiki Başbakanın da lisan seviyesi üzücü  ötesi boyutta. Bir tek İbrahim Kalın TV den takibettiğim kadarı ile iyi İngilizce biliyor. Son tahlilde kararlar bizden veya bizden değil algısının toplamına göre veriliyor. Batı’nın “bizden” diye algılayabileceği Kalın’a en azından o temaslarda yer verilse akıllıca bir iş yapılır.

 

İrak’ın istilası ve sonra çuval geçirme olayı. Bizim İrak’a bulaşmama kararımız doğru idi bence de ama ABD’yi çok bizden uzaklaştırdı. Onlar “Our boys did it” demeye çok alışmışlardı.   Daha bir süre de bu böyle gidecektir.

 

 

Rusya ve ABD Suriye’de yerleşmek üzere tepişiyorlar. Türkiye ve Rusya eğer ABD “Bağımsız Kürdistan” adı altında bir Devlet kursa bile, denize erişimini istemiyorlar.

 

Iran ve Türkiye Bağımsız Kürdistanı istemiyorlar. ABD  ve İsrael farklı düşünüyorlar. ABD nin istediği aşikar. Rusya Suriye’de uzun yıllardır yerleşti. Suriye ordusu subaylarının önemli bir kısmının eşleri Rus imiş.

 

Trump’un eski Güvenlik danışmanı Flynn bakalım bu kargaşaya “işbirlikçi tanık” olarak ne katkı koyacak?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s