İnanılmaz

 

 

ABD Iranlı Generali vuruyor. Bilgisayar oyununda olduğu gibi.

İran’daki cenaze merasiminde 50 insan izdihamdan ölüyor. Yüz küsur yaralı.

 

Sonra İran bir Ukrayna uçağını vuruyor. Yanlışlıkla. Uçak ABD yapımı ama içindekiler çoğunlukla İranlı.

Şaka falan değil geçen hafta hepimizin gözü önünde oluyor.

İran hatayı kabul ediyor. Pardon!

Askeri radar ve sivil havacılık radarları arasında karışıklık arada olurmuş. Bu sistemik bir hata sonucu da olabilirmiş. Bu teknolojinin önümüzdeki yıllarda çözmesi gereken bir sorunmuş. Kriz anında sivil havacılık şirketlerinin uçmaması daha doğru imiş.

 

Urla’da CHP kesin kazanacak biliniyor. O kadar aday arasından tepeden inme bir aday belirleniyor. Yüzde altmıştan fazla oy ile kazanıyor. Belirlenen adayın Fetö bağlantıları varmış. Bu da şaka falan değil gene hepimizin gözü önünde oluyor.

 

Bahçelerde kereviz gel bize bazı bazı. Pardon. Büyük üzüntü.

 

Kendi yarattığımız canavarlarla baş edemeyen bir türüz. Kararların çok daha yavaş, çok daha sakince verilmesi gerek. Ama yazılımız yani evrimimiz gereği çabuk tepki vermeye meyilli ama yavaş anlayan bir türüz.  Avustralya’da yangın. Dumanları Güney Amerika’ya kadar gidiyor. Orada, burada fırtına yağmur ve seller.

 

Yapanlar da insanlar. Gene de olumlu bir yeni yıl mesajı. İnsanların üreme hızı anlamlı yavaşlıyor. Gezegene en fazla zarar veren tür azalacak. 1950 lerdeki nüfusa gelince gezegene verdiğimiz zarar da azalacak. Bu yüzyılın sonuna iyi haberler gelmeye başlar umalım.

2 thoughts on “İnanılmaz

  1. iran ın pardon dediğini bu yaıdan öğrendim urla-chp işi göz göre göre nasıl yapıldı neden halk oy vermeye gitmeden önce isyan etmedi? yoksa chp gerçekten fetö cü mü? sinğrlyim kızgınım bugün nedeni chp: imar planı hala askıda onlar yüzünden. halbuki imar gelir gelmez bendeyeni projeler olacak bu çiftlkteki toprak üzerinde. parçala böl sat.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s