Keçiler Kaçtı.  Ya Atom tarlasına girerlerse?

Küçük atom bombaları yaptılar.  Korku eşiğini azaltan cinsten. Sadece bir mahalleyi

yok edecek güçte.

cokertme zafercaner

Yarım milyon insanı yok etme yerine sadece 500 kişiyi bu küçük atom bombaları ile öldürmek acaba poker masasında eli güçlendirecek mi?

Avrupa teyzeler topluluğu  ATT  Amerikan Birleşik devletleri abiden daha zeki, daha iyi eğitim almış. Nüfusu da daha, fazla ama mahallenin bıçkını ABD abiye tabi olmayı seçmiş.

Silkinip irade gösteremiyor. Halbuki sağlık, polisiye ve emeklilik sorunlarını mahallenin bıçkını ile kıyas kabul etmeyecek şekilde halletmiş.  Ama yüzyıllarca içinde oluşan korkuları aşamıyor. Hendekten atlayıp dünya sahnesinde boy gösteremiyor. İngiltere teyze de topluluktan çıkma kararı almış. Hoş o kararı da yüzüne gözüne bulaştırmış ama gene de teyzeler topluluğu daha da zayıflamış.

Bıçkının ortaya attığı İslam korkusu kiliselerin eski bir çağdan beri yaydıkları ile bir araya gelince teyzeler ürkek davranışlarını sürüdürüyorlar. Halbuki biliyorlar Adem Havva falan sadece bir efsane.  Yani hurafe. İnsanoğlu çeşitli hominidlerin birleşmesi ile ortaya çıkmış. Ve batı dinleri de birer efsane.  Ama gel de bunu kendi toplumuna anlat! Alışmış, ve alıştığı ezberden dönmeyen bir seçmen topluluğu!

Seçim ile güç oluşturma işine de güvenemiyorlar. Haksız da değiller! İtalya Macaristan örneklerinde seviyenin giderek düşmesi popülizm virüsünün vücuda yayılması tüm ATTye yayılabilir. İngiltere’de bir Boris bıçkın oy ile başa geçmedi mi?  Teyzeler topluluğu onun için para işini, topluluk işlerini seçilmişlere değil bürokratlara veriyorlar. Onlar da en iyi bildikleri işi yaparak ATT yi bürokrasiye boğuyorlar.

Keçiler kaçınca anlaşma mı kalır? Her şey mübah. İşte atom reaktörleri bombalanıyor. Gençler Çernobili hatırlamıyorlar bile!  Biz de kanal derdindeyiz. Tamam Suez kanalından Mısır para kazanırken bizde Boğazdan geçiş bedava. Boğazda tehlikeli madde nakliyesi şehrin göbeğinden geçiyor!   Kanaldan para kazanacağız. Ama boğazdan tehlikeli madde geçişi yasak desek Kanal boyunca kurulması planlanan meskenler neyin nesi? Kanal boyunda inşaat yapılacak toprakları alanlar belli. Bu arada Çinliler Pire limanını aldılar ve Ege denizinden Yunanistan üzerinden Tuna nehrine Boğazları devre dışı bırakacak bir kanal planlıyorlar bile!   Bu ne hırs?  Putin sadece yabancı devlet başkanları ile görüşürken upuzun masada değil. Kendi adamları ile de bu masanın başında görüşüyor. Bitmez tükenmez bir hırs. Yozlaştıran güç ve  hırs zehirlenmesi.

Güçlerin savaşı. Kendi sağlık sistemini hapishane, iç güvenlik sistemini ATT kadar bile düzene sokamayan ABD ise malını gayet güzel pazarlıyor. Halklar daha fazla özgürlük diye Rusya’nın sattığından ziyade onu tercih ediyorlar seçim hakkı verilince. ATT de seyrediyor. Ama Ukrayna Suriye değil. Teyzelerin kapı komşusu. Tedirginlik zirvede. Teyzelerin hendeği atlamaları için bir sebep olacak mı bu savaş?

^Yunan Tuna Kanalı, Kanal İstanbul, Putin, Ukrayna, Boğazlar, Atom Bombası

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s