Devri Sabık ve Kavala

Meslektaşlarım Cumhurbaşkanının hekimlere yaklaşımından haklı olarak şikayetçi. Ama madalyonun öteki tarafı da var. Üniversite hastanelerinde de elden para alma o denli yaygınlaşmış ki hayretler içinde kaldım.  Protez pazarlıkları, elden alınan ‘bıçak paraları’ kayıtsız kuyutsuz Üniversite’de  takılan stentler, endoprotezler. Aman Allahım. Günde 70-80-100 bin TL yi bulan hekim kazançları vergi mergi yok. Korku da yok. Çünkü takip de yok. Doğrusu şikayet de yok. Üniversitenin (yani hepimizin) imkanları kullanılarak.

Şikayet neden yok?   İnsanlar elden verdikleri paraları mukayese ediyor.  Bir şey olacağına inanmıyorlar.  Koskoca hastanede aforoz edileceklerinden korkuyorlar.  Gemisini kurtaran kaptan!  Sağlığa kavuşmanın yanı sıra onbin, yirmibin, otuzbin TL nin ne kıymeti var? Muayenehanesinde de doktor nakit istemiyor mu?

Hekimin sekreteri \”kart cihazımız bozuk lütfen nakit getirin\” diye neden telefon ediyor muayeneden önce?  Fatura vermemek için.   Eh balık baştan kokar diye bir deyim vardır. Duydunuz mu? Tik Tok da Kılıçdaroğlu kaseti açıkladı isimli bir video var 19.04.2022 tarihli. İzleyin ve şaşın. Kılıçdaroğlu şikayet ediyor. Netice yok!

Liderler devri sabık yaratacaklarını söylüyorlar.  Telefon konuşmaları ve tapeler ayyuka çıkmış durumda. Bir zamanki ‘Bakara, Makara’ denilen kasetler artık unutuldu. Feto dolayısı ile ayıplı mal oldu. Ve bir şeycikler olmadı. Seçimden sonra düzgün bir devri sabık yaratılırsa bundan sonraki liderleri zapta rapta alacak bir olay olur.  Yok abuk sabuk yalan yanlış suçlamalar, ispat edilmeyen iftiralar ise  AKP devrini izleyenlerin bazılarının zihninde püri pak yapar.

Osman Kavala davası ise milli bir ayıp haline geldi. Dört küsur yıl içerde tut. Mostralık olarak. Sonra  ağırlaştırılmış müebbet! Tek hakim şerh düşmüş beraati gerekir diye karara!  Bu ne biçim kin, bu ne biçim hukuk? Korkarsın korkarsın sonra yeter dersin an gelir!  İnsanların sokağa çıkacak takatleri kalmadı.

 Kararın açıklandığı sıralarda  arabanın lastiği patlamıştı, tamir ettirirken lastikçi :  ‘o muhalefet şerhi düşen hakim de yakında sürülür’ dedi.  Bu ne bitmez kin ve iktidar tutkusu. Eden bulur diye bir deyiş vardır. Allah sonumuzu hayr eylesin!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *