Devri Sabık?

Sedat Peker kovalıyor ve Devlet kaçıyor. Hiç bu kadar bariz olmadı bundan önce Kestelli falan olaylarında hep bir devlet var idi. Sermaye Piyasası kurumunda ortaya çıkan resim böyle.  İnternette taraf olmayan izleyicinin edindiği izlenim bu. Ve sonunda kabak her seferinde olduğu gibi küçük yatırımcının başına patlayacak.  Veya birkaç küçük yazar çizerin. Bunları görüyorsun biliyorsun da ¨neden hala bir şeyler yazıyorsun ey garip?¨ desem kendime yeridir. Haddini bil! Kamuoyunda konuşulanların çapına bakınca küçük yatırımcı ve az ilgi gören yazar konumundasın!

\"images-1\"

Önce can sonra Canan. Sus ve köşende otur!   Zaten sitene yasak gelmiş.  Ama Canan’a borçlu hissediyor insan kendisini. En azından bu garip öyle hissediyor.. Neden mi? Toplum ileri gitmez ise benim tokluğum kaç para eder? Eh, çocuklar ve torunlar? Onlar kendi imkanları ile toplum yamuk ise nereye kadar gidebilirler? İnsanlık? Başarılı bir insan olarak kendimi sorumlu hissediyorum.

İşin güzel tarafı da sonunda geliyor dayanıyor işler en baştakine. Çevresi böyle, ¨O ne yapsın?¨ haberi yoktur falan deniliyor. Gemicikleri alan kimdi pekiyi?

Beka meselesi! Kimin bekası olduğunu anlamakta zorlanıyor musunuz?  Doğruyu bıkmadan usanmadan söylemekten başka bir yol var mı?

Bizde böyle de ABD de farklı mı? Biden’in oğlu bile binlerce dolar ile Ukrayna’da  Gazprom’a yönetim kurulu üyesi oluyor. Nancy Pelosi’ye bir yakından bakınız? Bunlar aslan demokratlar. Ya Trump?  Kutu kutu gizli belge. Zorla elinden alınıyor. Rusya’ya satmak için aldığını da sanmıyorum. Fotoğrafını çekip satsa yeterdi.  O esas Rusya bağlantısını milyonlarca dolara Rus kaçakçılarına kat satarak nakit olarak aldı bile.

ABD de 2008 de Banka skandalı oldu. Bir tek garip buldular hapse atılacak. Küçük yatırımcıların paraları deve olduğu ile kaldı.

Devri sabık yaratılacak mı?   Sanmam. Tencere dibin kara. Keşke yaratılsa ve düzgün olarak hesap sorulsa, sorumlular hapse girse.  ABD nin de Türkiye’nin de temiz ellere ihtiyacı var. Rusya’dan hiç bahsetmiyorum.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *