Arsızlık ve Hukuk

Harry ve Markle çiftine bak. Trump’a bak.  Yuh artık. Çin’e bak. Ondan sonra dön Saray danışmanlarına bak.

Sırayla gidelim. İngiltere’de Kraliyet ailesine ¨Royal circus¨ yani asil sirk demek serbesttir.

Kraliyet ailesinin  vergi ödeyenin parasını lüplemesi  sistemin bir parçasıdır. Halk istikrar için bunu istemektedir.

Unknown

Harry ve Meaghan Markle çifti artık biz normal vatandaşız dedi ve Kaliforniya’ya yerleşti.

Mutluluklar dilerim. Ama Harry İngiliz İç işleri Bakanlığını  Britanya’ya gelince yeterli koruma vermiyorlar diye dava etti. Dava masrafları yüz bin pound’u geçmiş.  Harry kazanırsa her ikinci sınıf dizi oyuncusu ile evli mirasyedi emsal gösterip İngiliz hükümetini dava edebilecek. Tek kelime aklıma geliyor: Arsızlık!

Trump devletin kasalarca evrakını Golf kulübüne almış. ABD devleti Trump’u dava ediyor. Örnek olarak bırakın güvenlik sorunlarını Trump Başkanlık uçağını almış ve geri vermek istemiyor olarak düşünün.  Dava sürecek de sürecek.  Trump zamanında atanan hakim karar veremiyor. Yok efendim Trump tekrar başkan adayı olacakmış vs.  Yahu, birisi bırakın güvenlik sırlarını bir tarafa 5 adet dosya dolusu kağıt çalsa hapsi boylamaz mı?  Trump onunla da yetinmiyor, ¨seçimler hileli idi ¨diye konuşup halkı galeyana getiriyor. Hile olmadığını bile bile ¨seçimleri ben kazandım¨diye yalan söylüyor ve takipçilerinden para istiyor. Takipçileri de ona ikiyüz elli milyon (iki yüz elli milyon) dolar para yolluyorlar.  Sülün Osman halt etsin.

Sadece bu dolandırıcılık bile normal insanın hapsi boylaması için yeter neden. Dünya seyrediyor.

Alem bu ise kral o!

Çin’de bankacılık sektörü çöküyor! Parasını almak isteyen vatandaş hapse giriyor, covid positif diye az direneni en azından ev hapsine mahkum ediyorlar.

Olan olay ise basitçe şu. Bir banka diğerine yüz milyar yüzde on faiz ile borç veriyor. Diğer banka da alacaklı bankaya ayni şartlar ile ayni miktarda para veriyor. Al gülüm, ver gülüm. Elde var sıfır. Ama bilançolarda iş yapılıyormuş gibi gözüküyor.

Ne diyeceksin?  Arsızlık! Hukuk ise karar versin bakalım. Kimin hukuku? Kimin yargıcı?

ABD yi yönetenler 30 trilyon (bir hayal etmeye çalışın! Dünya gayrisafi hasılasının yaklaşık yarısı!) dolar karşılıksız para basıyorlar. Dünya borsaları alt üst oluyor. Milyarlarca dünya vatandaşının parası pul oluyor.  Sadece Covid diyerek piyasaya sürdükleri trilyonların nedeni:  ¨eğer yapmazsak halk galeyana gelir!¨  Ne diyelim?  En basit olarak: ¨Beceriksizlik? Kendini koruma refleksi?¨

Bize gelince dört buçuk milyon avroya bir milletvekili eşi tekne alıyor. Malta bayrağı ile. Sonra sızlanıyor ¨başım açıkken mahrem görüntüm basında sergilendi¨ diye!

 Üç savcı : Nadi Türkaslan, Abdülvahap Yaren ve Mehmet Tarnöz’ü ¨  Deniz feneri yolsuzluğunu araştırma ¨saflığını!¨gösterdiler diye sanık yapıyorlar!  Ondan sonra bağırıyoruz : ¨Savcılar nerede?¨ diye.  Bunları yazanların siteleri engelleniyor.  Gazeteciler hapse giriyorlar. Ve hala ortalıkta olan değerli lider  Bahçeli demeçler veriyor bu sosyal medyayı zaptı rapta alacağız diye.

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek!  ÇOK AYIP!

Abdülvahap Yaren:  ¨Zekat hırsızlarını koruma altına alan bir güç var, ben bu güce ‘hırsızların imparatoru’ diyorum¨diyor. Eskiden ¨vurun kellesini¨derlerdi. İnsanlık epey gelişti.  Artık zaman zaman o işi bir meczuba yaptırıyorlar.

Şimdi ben de ¨on tane Prince Harry  bir tane Abdülvahap Yaren etmez!¨desem acep  bundan sonra Britanya vizesi almakta zorlanır mıyım?  Yoksa İngilizler halkı kin ve düşmanlığa tahrikten ülkelerine sokmak istemezler mi?

Böyle bazı garipler dert edinip dursunlar, ümitle öpülmek isteyenler oldukça öpen prens ve prensesler çıkacaklardır, rahat olun!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s